“VAHŞİ ÇİN KAPİTALİZM KARDEŞKANI AKITTIRIYOR”

urumçi “VAHŞİ ÇİN KAPİTALİZM KARDEŞKANI AKITTIRIYOR”

“VAHŞİ ÇİN KAPİTALİZM KARDEŞKANI AKITTIRIYOR”

Türk Büro-Sen Şube Başkanı Sami Çam, 4 yıl önce Urumçi’deki katliamı unutmadıklarını, önümüzdeki süreçte ise Çin’in Doğu Türkistan’ı kan gölüne çevirmeye hazırlandığını belirtti.

Sami Çam ve Türk Büro-Sen Çorum Şubesi yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında herkesin bu konuya duyarlı olması gerektiğini bildirdi. Çam, “5 Temmuz 2009 tarihinde Urumçi’de yaşanan katliamda yapılanlar hâlâ hafızalarımızda en acı tazeliği ile durmaktadır. Unutmak tükenmektir. Bizler Türk Büro Sen olarak Müslüman Türk milletine yapılanları unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Sami Çam düzenlediği toplantıda şu görüşlere yer verdi: “Aradan geçen 4 yılda Doğu Türkistan’da hiçbir şey değişmemiş bilakis daha da kötü bir hal almaktadır. Doğu Türkistan’da insan hak ve onuru ayaklar altında ezilmekte, Müslüman Uygur Türkleri insafsız asimilasyon ve sindirme politikası kıskacında, geleceğe ulaşabilme endişesi ile ölüm kalım mücadelesi vermektedir. Nitekim Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında baskılar ve tutuklamalar Ramazan ayı öncesi tekrar hat safhaya gelmiş ve şu an itibariyle kızıl Çin ağır silahlarla Doğu Türkistan’ı kuşatma altına almakta büyük bir katliamın ayak sesleri gelmektedir. Bu sebepten tüm Türk İslam aleminin bir kez daha doğu Türkistan’a sahip çıkmasını diliyorum.

Türk Dünyası Mübarek Ramazan ayına buruk, yoksul, aç, kan ve gözyaşı içinde girmektedir 25 Haziran’da ve devamında Kerkük de Turhuzmatu’da yapılan Türkmen katliamları ve Barzani’nin pençesinde inim inin inleyen Türkmenli yastadır. Kavim kardaşı sahip çıkmamakta Barzani’nin insafına bırakılmışlığın acısını yüreğinde yaşamaktadır. Öyle ki Türkmenler Türkiye’de Kürt olmak Irak’ta Türkmen olmaktan çok daha iyidir diyebilmekteler.

Bugün dünyaya şöyle bir bakıldığında nerede bir kan, gözyaşı, zulüm, açlık ve ezilmişlik varsa, orada Müslüman var, Türk var, vahşi kapitalizmin çıkarları ve batının hiç bitmeyen hesapları var. Bu hesapları Müslüman âleminin üzerinde bire bir uygulayan vahşi batı, kendi çıkarları için yerli işbirlikçileri ve onun sadık sermayesini de kullanarak devletlerin yönetim şekline yön vermekte, bölmekte, çarpıştırmakta, katliam yaptırmakta, kardeş kavgasını desteklemekte, kardeşkanı akıtmaktadır.

Dün Arap baharı diye ve demokrasi, özgürlük çığlıklarının atıldığı ve Batının desteklediği kendilerinin çizdiği yol haritası ve kendine göre iktidar arayan küresel güçler bugün Tahir meydanı demokrasiye ve insan hayatına gasp edilen ve kardeş kavgasının ayak seslerinin geldiği meydan hakline gelmiştir.

Arap baharı projesi kendiliğinden gelişen Arapların istediği tarzda değildi. Kulanım süreleri dolmuş iktidarların yerine, kendine hizmet edebilecek iktidar bulmaktadır.

Tüm bu olanlara bakarak İslam dünyasının her zamankinden daha uyanık daha akılcı daha kardeşçe bir yaşam için bu mübarek ayın hürmetine barış içinde yaşamasını temenni ediyorum. Doğu Türkistan davasına sahip çıkmak adına ve tüm ezilen Müslüman milletler adına bu Doğu Türkistan bayrağını ve Türk Bayrağını binamıza asıyoruz.”

x

Check Also

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım hakkında açıklama

Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez

Doğu Türkistanlılar Çin dışişleri bakanının Ankara ziyaretini protesto etti.

25 Mart perşembe günü Çin dışişleri bakanı Vang Yi’in Ankara ziyaretini tepki gösteren binlerce Doğu Türkistanlılar İstanbul Beyazıt meydanında protesto etti. Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar birligi öncülüğünde düzenlenen protesto ve Basın toplantısında protestocular, Zalim Çin ...

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım basın açıklaması gerçekleşti

Doğu Türkistan’da, işgalci Çin yönetimi tarafından açık ve net bir şekilde soykırım yapılmaktadır. Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez.

Basın açıklamasına davet

Doğu Türkistan Basın Açıklamasına Davet

Doğu Türkistan Basın açıklamasına davet

Doğu Türkistan’da Soykırım devam ediyor Çin Dışişleri Bakanı Wang Yİ’nin Türkiye Ziyaretine karşı Ankara’da protesto ve basın açıklaması yapılacaktır. Tarih: 25 Mart Perşembe Saat: 11:00 Yer: Ankara Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği Google+

Doğu Türkistan’daki soykırıma Apple da sessiz kalmadı! O firmayla sözleşme feshedildi

Apple, Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin Çin tarafından zorla çalıştırılmasına kayıtsız kalmadı. Dünyaca ünlü şirketten Çin’e Doğu Türkistan boykotu geldi. Apple’ın kendisine kamera ve parça sağlayan Ofilm Group şirketiyle sözleşmelerini sonlandırdığı ifade edildi. Sözleşmenin feshine, Çin’in ...

Avrupa Birliği’nden Çin’e Doğu Türkistan Yaptırımları Kararı

Avrupa Birliği’nin 27 üye ülkesi, Katil Çin’in işgal altında tuttuğu Doğu Türkistan bölgesindeki Uygurlara yönelik insan hakları ihlalleri için 1989’dan bu yana ilk yaptırım kararı aldı. Reuters’e konuşan 2 AB diplomatı, 27 üye ülkenin büyükelçilerinin, ...

Doğu Türkistan’da kadın olmak konulu Protesto ve Basın açıklaması gerçekleşti

8 mart Dünya Kadınlar günü dolaysıyla İstanbul Tarabiye’deki Çin konsolosluğuna yakın sahilde , Doğu Türkistan’da kadın olmak konulu Protesto ve Basın açıklaması gerçekleşti. Doğu Türkistandaki işkence, tecavüz ve infaza maruz kalan Hanım kızlarımızın sesini duyurmak ...

Doğu Türkistanda Soykırım yapılıyor

Doğu Türkistan’da Soykırım yapılıyor Google+