DOĞU TÜRKİSTAN YANIYOR

Biz Türk milleti, Batı’nın oyuncağı sömürgesi olmaktan tarihimiz boyunca kurtulamadık. Yıllardır bizleri soy kırıcılıkla suçlayan Batı burnunun dibinde olan soykırımı görmezlikten gelerek İsrail’i ödüllendirmektedir.
Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Filistin halkına sahip çıkarak insani görevimizi yerine getiriyoruz.

Ancak biz Türk olarak kendi soydaşlarımızın Çin’de uğradığı soykırıma sesiz kalarak kimlere yaranmak uğraşı içinde olduğumuzu bilmiyorum.

Karabağ sorununu 2000 yılına kadar kendi sorunumuz görerek Ermenistan’ı tanımıyorduk ama şimdiki hükümet bu ülkeyi tanıdı Karabağ’ı yalnız bıraktık.

Doğu Türkistan’da Çin mezalimi sürerken hükümetimiz bunu görmezlikten duymazlıktan gelerek kendi ata yurdumuza karşı ihanet içerisinde kalmaktalar.

Dün istiklal savaşında bizi sırtımızdan vuran Araplara gösterilen önem kendi ırkımıza gösterilmemektedir.
Geçtiğimiz hafta içerisinde Erzurum’da Türkistan için yürümek isteyen vatandaşları polis engelleyerek yürütmezken her gün Diyarbakır, Şırnak ve Hakkâri de ayrılıkçı PKK yandaşlarının yürümesinde bir mahsur görülmemekte.

Bugüne kadar bu konulardan uzak durmaya çalıştım ama sosyal medya ve bazı haber kuruluşlarında gördüğüm manzara karşısında sesiz kalamadım.
Genç bir kadın hamile canına kıyılmış işkenceyle karnındaki bebeği çıkartarak sanki çok büyük zafer kazanmışlar gibi bunu videoya çekerek yayınlayan bu Çin p…..i ne sadece Japon hükümeti tepki vermekte.
Peki, biz ne yapıyoruz Suriye’nin iç işlerine karışıyor Suriye’den kaçanları acilen vatandaş yapmak için vatandaşlık bürosu mesai yapmakta.

Sırf Türk oldukları için dünya ses çıkarmazken benim ülkemin sesiz kalmasının nedenini de o milletin Arap olmayışına bağlıyorum.
Ülkemdeki muhalefet de aklı ayakkabı kutularına takılmış Türkistan’da giden canları ne görüyor ne duyuyor.
Bu kadar koltuk saltanat peşine koşacağınıza biraz da insani işlere bakın! Benim ata yurdumda soydaşlarım yok ediliyor biraz da onlar için meydana çıkın.
Düne kadar Türk olmakla övünen sonra 360 derece dönüp bizi kafatasçı ilan edenler şimdi Suriye için Filistin için ağlayanlar biz Türkler için de bir ses çıkartın da bir duyalım.
Makam koltuk için gömlek değişenler dün vatan haini gördüğünüz fikirlerle yan yana yürürken Türkistan’da mezalime susacak mısınız?

Şimdi ben Türküm diyen herkese sesleniyorum ülkemizi de Çin mallarıyla işgal etmeye çalışan bu zalim millete karşı boykota davet ediyorum. Çin malı ucuz diyerek ırkdaşlarımızı yalnız bırakmayalım.
Çin’den gelen hiçbir malı almamakla başlayalım. Türkistan için yürüyelim her platformumda bunu dile getirelim.
Artık şunu iyi anlayalım Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Bir Azeri dostumun deyişi gibi benim ırkımdan gelen Türkiye Cumhuriyeti bize sahip çıkmadı biz de Rusların şamar oğlu olduk demişti.

Şimdi Türkiye bölgenin süper gücü olduğunu iddia edenler Türk cumhuriyetlerine de sahip çıksa ya.
Büyüklük evinin içinden başlar. Hadi önce evinin reisi ol sonra diğerlerine de abilik babalık yaparsınız.
Bu vatan bize dar geliyor o ki büyüdük hadi turana yürüyelim Türkleri bir çatı altında toplayalım.
Sevgili okurlarım şimdi diyeceksiniz ki ya sana ne oluyor sen Laz’sın, Gürcü’sün bu hiddet neden?

Evet, benim babam Laz annem Gürcü ama ben oğuz soyundan törenmiş Türküm kendimi Türk hissediyordum ve Türkoğlu Türküm.
Bu ülkede 2000 yılına kadar herkes kendini Türk gördü, Türk hissetti. Ne zaman şu doğudaki teröristler muhatap alındı Türklük suç oldu.
Önce ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazıları kalktı Türküm diyen ırkçı oldu. Kürdüm diyen değer kazandı Türklük unutuldu.

Geçmişte Osmanlı bir Türk boyu olduğunu unuttuğunda koca imparatorluk yıkıldı gazi Mustafa kemal Türklüğü bu millete hatırlattı. Koca cumhuriyet olduysak yarın da Türklüğümüz hatırlanacaktır emin olun.
Bu milleti asırlardır bölmeye çalıştılar, içimizden vurdular, köklerini unutturarak yok etmeye çalıştılar ama başarılı olamadılar.
Bunun kanıtı Selçuklu hükümdarlığına kadar bakarsanız görürsünüz. Batı her zaman bizleri tehlike olarak görmüştür.

Ne yazık ki bu oyunlar halen devam etmekte, bizler de bunu görmezlikten geliyoruz.Bizim milletimiz koltuk meraklısı çıkar için her şeyi unutur ne yazık ki ulvi gördükleri değerleri bile bir kenarı ata biliyorlar.
Hatip iyi oldum, halkımızın inanması da kolay oluyor ama yarın ülke kötü duruma düştüğünde de kimliklerini hatırlayıp kurtuluş savaşına giriyorlar.
Sırf koltuğunu sağlama alabilmek için tehlike gördüklerini bitaraf etmek için her türlü Ali Cengiz oyunlarıyla yok ederler.

İşte beyler Arap-Türk demeden aynı değeri vermek gerekliliğine inanarak Arap’ın canı tatlıysa Türk’ün de tatlıdır. Artık öze dönme zamanı gelmiştir. Birlikten dirlik doğar, Türklük için vatan için birlik olalım.
Yarınlarınız ay yıldız kadar parlak olsun MUTLU KALIN.

http://www.08haber.com/makaleGoster.php?id=3617

x

Check Also

Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti’nden Rektör Uysal’a ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği Başkanı Hidayet Oğuzhan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar ...

Urumçi katliamının 12. yıl döneminde Çin konsolosluğu önünde protesto yapıldı

5 Temmuz Urumçi Katliamının 12. Sene-i devriyesi münasebeti ile Bugün İstanbul’da Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliğinin öncülüğünde Diğer Doğu Türkistanlı kardeş STK’larının desteğiyle basın açıklaması ve miting düzendi. Mitinge 5-6 Bin civarında dava dostlari ve ...

Maarif Hareketi Ailesi Buluştu

Maarif Hareketi Ailesi Buluştu. Çin Virüsü pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasından sonra uzun zamandır bir araya gelemediğimiz Maarif Hareketi dava kardeşliği Maarif Ailesi Buluşması kapsamında bir araya toplandı. Google+

Çin izin vermezse Doğu Türkistan için farklı seçenekler var

İnsan hakları savunucuları ve Batılı diplomatlar, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri’nin, Çin memnun olmasa bile, Uygurların Doğu Türkistan’daki gün geçtikçe kötüleşen durumuna ilişkin kendi bulgularını belgelendirmesi gerektiğini belirtiyor. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle ...

Müslüman Uygur Türkleri Çinin sistematik baskıyla karşı karşıya

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GRBcP5BrffI" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> Çin'in Müslüman Uygurları, kendi hükümetlerinin sistematik baskısı ile karşı karşıya. Anavatanları olan Sincan eyaleti bir polis devletine dönüştürüldü - tahminen ...

Doğu Türkistanlı çocukların kimi kampta kimi Çinlilerin evinde

Bekir Şirin milligazete. com.tr Doğu Türkistanlı çocukların çilesi bitmek bilmiyor. Kimi asimilasyon kampında kimi Çinli bireylerin elinde bulunuyor Uluslararası Doğu Türkistan STK’ları Birliği’nin açıklamasına göre bir milyonu aşkın Doğu Türkistanlı çocuk, Çinlileştirme Çocuk kamplarında, tam ...

Esaret ve Zulmün gerçek yüzü Doğu Türkistan

Esaret ve Zulmün gerçek yüzü Doğu Türkistan Doğu Türkistan rumuz yayınevi Hidayet Oğuzhan Doğu Türkistan Kısa Özet Doğu Türkistan’ın Kaşgar vilayetinde doğdu. Pakistan Lahore Uluslararası İslami Bilimler Enstitüsünde İslam hukuku bölümünde  lisans eğitimini bitiren Oğuzhan, ...

Ankara Baroların, Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerine yönelik basın açıklamasa

Ankara Baroların, Çin işgal altında bulunan Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerine yönelik basın açıklamasa Google+

Akit TV’de Uygur Türkü annelerden yürekleri dağlayan yardım çığlığı!

Doğu Türkistan’da zulüm gören Uygur Türkü annler Akit TV canlı yayına katıldı. Çin zulmüne uğrayan Uygur Türkü anneler, çocuklarına kavuşmak için gözyaşlarıyla yardım istedi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Akit TV’de gerçekleştirdiği ‘Doğu Türkistan Özel Yayını’na ...