DOĞU TÜRKİSTAN YANIYOR

Biz Türk milleti, Batı’nın oyuncağı sömürgesi olmaktan tarihimiz boyunca kurtulamadık. Yıllardır bizleri soy kırıcılıkla suçlayan Batı burnunun dibinde olan soykırımı görmezlikten gelerek İsrail’i ödüllendirmektedir.
Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Filistin halkına sahip çıkarak insani görevimizi yerine getiriyoruz.

Ancak biz Türk olarak kendi soydaşlarımızın Çin’de uğradığı soykırıma sesiz kalarak kimlere yaranmak uğraşı içinde olduğumuzu bilmiyorum.

Karabağ sorununu 2000 yılına kadar kendi sorunumuz görerek Ermenistan’ı tanımıyorduk ama şimdiki hükümet bu ülkeyi tanıdı Karabağ’ı yalnız bıraktık.

Doğu Türkistan’da Çin mezalimi sürerken hükümetimiz bunu görmezlikten duymazlıktan gelerek kendi ata yurdumuza karşı ihanet içerisinde kalmaktalar.

Dün istiklal savaşında bizi sırtımızdan vuran Araplara gösterilen önem kendi ırkımıza gösterilmemektedir.
Geçtiğimiz hafta içerisinde Erzurum’da Türkistan için yürümek isteyen vatandaşları polis engelleyerek yürütmezken her gün Diyarbakır, Şırnak ve Hakkâri de ayrılıkçı PKK yandaşlarının yürümesinde bir mahsur görülmemekte.

Bugüne kadar bu konulardan uzak durmaya çalıştım ama sosyal medya ve bazı haber kuruluşlarında gördüğüm manzara karşısında sesiz kalamadım.
Genç bir kadın hamile canına kıyılmış işkenceyle karnındaki bebeği çıkartarak sanki çok büyük zafer kazanmışlar gibi bunu videoya çekerek yayınlayan bu Çin p…..i ne sadece Japon hükümeti tepki vermekte.
Peki, biz ne yapıyoruz Suriye’nin iç işlerine karışıyor Suriye’den kaçanları acilen vatandaş yapmak için vatandaşlık bürosu mesai yapmakta.

Sırf Türk oldukları için dünya ses çıkarmazken benim ülkemin sesiz kalmasının nedenini de o milletin Arap olmayışına bağlıyorum.
Ülkemdeki muhalefet de aklı ayakkabı kutularına takılmış Türkistan’da giden canları ne görüyor ne duyuyor.
Bu kadar koltuk saltanat peşine koşacağınıza biraz da insani işlere bakın! Benim ata yurdumda soydaşlarım yok ediliyor biraz da onlar için meydana çıkın.
Düne kadar Türk olmakla övünen sonra 360 derece dönüp bizi kafatasçı ilan edenler şimdi Suriye için Filistin için ağlayanlar biz Türkler için de bir ses çıkartın da bir duyalım.
Makam koltuk için gömlek değişenler dün vatan haini gördüğünüz fikirlerle yan yana yürürken Türkistan’da mezalime susacak mısınız?

Şimdi ben Türküm diyen herkese sesleniyorum ülkemizi de Çin mallarıyla işgal etmeye çalışan bu zalim millete karşı boykota davet ediyorum. Çin malı ucuz diyerek ırkdaşlarımızı yalnız bırakmayalım.
Çin’den gelen hiçbir malı almamakla başlayalım. Türkistan için yürüyelim her platformumda bunu dile getirelim.
Artık şunu iyi anlayalım Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Bir Azeri dostumun deyişi gibi benim ırkımdan gelen Türkiye Cumhuriyeti bize sahip çıkmadı biz de Rusların şamar oğlu olduk demişti.

Şimdi Türkiye bölgenin süper gücü olduğunu iddia edenler Türk cumhuriyetlerine de sahip çıksa ya.
Büyüklük evinin içinden başlar. Hadi önce evinin reisi ol sonra diğerlerine de abilik babalık yaparsınız.
Bu vatan bize dar geliyor o ki büyüdük hadi turana yürüyelim Türkleri bir çatı altında toplayalım.
Sevgili okurlarım şimdi diyeceksiniz ki ya sana ne oluyor sen Laz’sın, Gürcü’sün bu hiddet neden?

Evet, benim babam Laz annem Gürcü ama ben oğuz soyundan törenmiş Türküm kendimi Türk hissediyordum ve Türkoğlu Türküm.
Bu ülkede 2000 yılına kadar herkes kendini Türk gördü, Türk hissetti. Ne zaman şu doğudaki teröristler muhatap alındı Türklük suç oldu.
Önce ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazıları kalktı Türküm diyen ırkçı oldu. Kürdüm diyen değer kazandı Türklük unutuldu.

Geçmişte Osmanlı bir Türk boyu olduğunu unuttuğunda koca imparatorluk yıkıldı gazi Mustafa kemal Türklüğü bu millete hatırlattı. Koca cumhuriyet olduysak yarın da Türklüğümüz hatırlanacaktır emin olun.
Bu milleti asırlardır bölmeye çalıştılar, içimizden vurdular, köklerini unutturarak yok etmeye çalıştılar ama başarılı olamadılar.
Bunun kanıtı Selçuklu hükümdarlığına kadar bakarsanız görürsünüz. Batı her zaman bizleri tehlike olarak görmüştür.

Ne yazık ki bu oyunlar halen devam etmekte, bizler de bunu görmezlikten geliyoruz.Bizim milletimiz koltuk meraklısı çıkar için her şeyi unutur ne yazık ki ulvi gördükleri değerleri bile bir kenarı ata biliyorlar.
Hatip iyi oldum, halkımızın inanması da kolay oluyor ama yarın ülke kötü duruma düştüğünde de kimliklerini hatırlayıp kurtuluş savaşına giriyorlar.
Sırf koltuğunu sağlama alabilmek için tehlike gördüklerini bitaraf etmek için her türlü Ali Cengiz oyunlarıyla yok ederler.

İşte beyler Arap-Türk demeden aynı değeri vermek gerekliliğine inanarak Arap’ın canı tatlıysa Türk’ün de tatlıdır. Artık öze dönme zamanı gelmiştir. Birlikten dirlik doğar, Türklük için vatan için birlik olalım.
Yarınlarınız ay yıldız kadar parlak olsun MUTLU KALIN.

http://www.08haber.com/makaleGoster.php?id=3617

x

Check Also

İngiltere parlamentosu Çin zulmüne resmen ‘soykırım’ olarak kabul etti

İngiltere parlamentosu Çin zulmüne resmen ‘soykırım’ olarak kabul etti İngiltere parlamentosu 22 Nisan, perşembe günü oy birliğiyle Doğu Türkistan’da soykırım yapıldığını kabul etti ve açıklama yapıldı. İngiltere Milletvekillerinin oylama konuşmalarında 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarının boykot ...

Türk Mahkemesi, Çin’in Abdulkadir Yapçan’ın iade talebini reddetti

Türk mahkemesi, Çin'in Abdukadir Yapcan'ın iade talebini reddetti Türk Adaleti Tecelli etti, Çin düzmece iftiralarla iadesini talep ettiği Doğu Türkistan davasının Yılmaz lideri ve kanaat önderi Abdulkadir YAPÇAN’in 8 Nisan 2021 tarihindeki duruşması hayırla sonuçlandı. ...

Yalanın Gölgesinde Soykırım: Doğu Türkistan konulu basın toplantısı gerçekleşti

Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlalleri ve Çin yönetiminin propaganda faaliyetlerini cevap vermek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleşti. basın toplantısında, Çin’in 2 Nisan’da gösterime giren “The War in The Shadows” filmiyle, Doğu Türkistan üzerinde propaganda ve ...

Sistematik soykırımın başlangıcı: Barın Katliamı

Çin’in Doğu Türkistan’ın Barın kasabasında gerçekleştirdiği katliamın üzerinden 31 yıl geçti.Eyüp Sultan Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasıyla 31 yıl önce yaşanan Barın Katliamı ile Doğu Türkistanlıların ortadan kaldırılması hedeflendi. Basın açıklamasını okuyan Uluslararası Doğu Türkistan Sivil ...

Barın Katliamın 31.yıl dönümünde Basın açıklaması

5 Nisan 1990 tarihinde Doğu Türkistan’ın kadim şehri Kaşgar’a bağlı Aktuğ yöresinin BARIN kasabasında İşgalci Çin Rejimi tarafından gerçekleştirilen Katliamı, Barın şehitlerini ve Barın Direnişini anmak ve Doğu Türkistan’da devam eden ve gün geçtikçe artan ...

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Dernek Başkanımızı evinde ziyaret

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ve beraberinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Sayın Ahmet Selim KÖROĞLU, sayın Ayhan OĞAN, Zeytinburnu Kaymakamımız ve Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürümüz Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’ı İstanbul’da evine teşrif ederek şereflendirdiler. bu nezaket ziyaretinden ...

STK’lardan Doğu Türkistan çağrısı: Şaka değil soykırım!

34 ülkeden 200’den fazla STK, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekti, toplama kamplarının kapatılması için çağrı yapıldı. Doğu Türkistan’da yaşanan zulümleri tüm dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Doğu Türkistan Platformu, başta İstanbul olmak üzere tüm ...

Şaka değil Soykırım Doğu Türkistan basın açıklaması gerçekleşti

Bugün yanı 1 Nisan Cuma günü Beyazit meydanında İHH İnsani Yardım vakfının öncülüğünde Doğu Türkistan Platformu çatısı altında başta Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği olmak üzere 200’ü aşkın STK’ların desteği ile 1 Nisan Şaka gününe ...

Şaka Değil soykırım Doğu Türkistan Basın bildirisi

Şaka Değil soykırım Doğu Türkistan Basın bildirisi