DOĞU TÜRKİSTAN YANIYOR

Biz Türk milleti, Batı’nın oyuncağı sömürgesi olmaktan tarihimiz boyunca kurtulamadık. Yıllardır bizleri soy kırıcılıkla suçlayan Batı burnunun dibinde olan soykırımı görmezlikten gelerek İsrail’i ödüllendirmektedir.
Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak Filistin halkına sahip çıkarak insani görevimizi yerine getiriyoruz.

Ancak biz Türk olarak kendi soydaşlarımızın Çin’de uğradığı soykırıma sesiz kalarak kimlere yaranmak uğraşı içinde olduğumuzu bilmiyorum.

Karabağ sorununu 2000 yılına kadar kendi sorunumuz görerek Ermenistan’ı tanımıyorduk ama şimdiki hükümet bu ülkeyi tanıdı Karabağ’ı yalnız bıraktık.

Doğu Türkistan’da Çin mezalimi sürerken hükümetimiz bunu görmezlikten duymazlıktan gelerek kendi ata yurdumuza karşı ihanet içerisinde kalmaktalar.

Dün istiklal savaşında bizi sırtımızdan vuran Araplara gösterilen önem kendi ırkımıza gösterilmemektedir.
Geçtiğimiz hafta içerisinde Erzurum’da Türkistan için yürümek isteyen vatandaşları polis engelleyerek yürütmezken her gün Diyarbakır, Şırnak ve Hakkâri de ayrılıkçı PKK yandaşlarının yürümesinde bir mahsur görülmemekte.

Bugüne kadar bu konulardan uzak durmaya çalıştım ama sosyal medya ve bazı haber kuruluşlarında gördüğüm manzara karşısında sesiz kalamadım.
Genç bir kadın hamile canına kıyılmış işkenceyle karnındaki bebeği çıkartarak sanki çok büyük zafer kazanmışlar gibi bunu videoya çekerek yayınlayan bu Çin p…..i ne sadece Japon hükümeti tepki vermekte.
Peki, biz ne yapıyoruz Suriye’nin iç işlerine karışıyor Suriye’den kaçanları acilen vatandaş yapmak için vatandaşlık bürosu mesai yapmakta.

Sırf Türk oldukları için dünya ses çıkarmazken benim ülkemin sesiz kalmasının nedenini de o milletin Arap olmayışına bağlıyorum.
Ülkemdeki muhalefet de aklı ayakkabı kutularına takılmış Türkistan’da giden canları ne görüyor ne duyuyor.
Bu kadar koltuk saltanat peşine koşacağınıza biraz da insani işlere bakın! Benim ata yurdumda soydaşlarım yok ediliyor biraz da onlar için meydana çıkın.
Düne kadar Türk olmakla övünen sonra 360 derece dönüp bizi kafatasçı ilan edenler şimdi Suriye için Filistin için ağlayanlar biz Türkler için de bir ses çıkartın da bir duyalım.
Makam koltuk için gömlek değişenler dün vatan haini gördüğünüz fikirlerle yan yana yürürken Türkistan’da mezalime susacak mısınız?

Şimdi ben Türküm diyen herkese sesleniyorum ülkemizi de Çin mallarıyla işgal etmeye çalışan bu zalim millete karşı boykota davet ediyorum. Çin malı ucuz diyerek ırkdaşlarımızı yalnız bırakmayalım.
Çin’den gelen hiçbir malı almamakla başlayalım. Türkistan için yürüyelim her platformumda bunu dile getirelim.
Artık şunu iyi anlayalım Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Bir Azeri dostumun deyişi gibi benim ırkımdan gelen Türkiye Cumhuriyeti bize sahip çıkmadı biz de Rusların şamar oğlu olduk demişti.

Şimdi Türkiye bölgenin süper gücü olduğunu iddia edenler Türk cumhuriyetlerine de sahip çıksa ya.
Büyüklük evinin içinden başlar. Hadi önce evinin reisi ol sonra diğerlerine de abilik babalık yaparsınız.
Bu vatan bize dar geliyor o ki büyüdük hadi turana yürüyelim Türkleri bir çatı altında toplayalım.
Sevgili okurlarım şimdi diyeceksiniz ki ya sana ne oluyor sen Laz’sın, Gürcü’sün bu hiddet neden?

Evet, benim babam Laz annem Gürcü ama ben oğuz soyundan törenmiş Türküm kendimi Türk hissediyordum ve Türkoğlu Türküm.
Bu ülkede 2000 yılına kadar herkes kendini Türk gördü, Türk hissetti. Ne zaman şu doğudaki teröristler muhatap alındı Türklük suç oldu.
Önce ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazıları kalktı Türküm diyen ırkçı oldu. Kürdüm diyen değer kazandı Türklük unutuldu.

Geçmişte Osmanlı bir Türk boyu olduğunu unuttuğunda koca imparatorluk yıkıldı gazi Mustafa kemal Türklüğü bu millete hatırlattı. Koca cumhuriyet olduysak yarın da Türklüğümüz hatırlanacaktır emin olun.
Bu milleti asırlardır bölmeye çalıştılar, içimizden vurdular, köklerini unutturarak yok etmeye çalıştılar ama başarılı olamadılar.
Bunun kanıtı Selçuklu hükümdarlığına kadar bakarsanız görürsünüz. Batı her zaman bizleri tehlike olarak görmüştür.

Ne yazık ki bu oyunlar halen devam etmekte, bizler de bunu görmezlikten geliyoruz.Bizim milletimiz koltuk meraklısı çıkar için her şeyi unutur ne yazık ki ulvi gördükleri değerleri bile bir kenarı ata biliyorlar.
Hatip iyi oldum, halkımızın inanması da kolay oluyor ama yarın ülke kötü duruma düştüğünde de kimliklerini hatırlayıp kurtuluş savaşına giriyorlar.
Sırf koltuğunu sağlama alabilmek için tehlike gördüklerini bitaraf etmek için her türlü Ali Cengiz oyunlarıyla yok ederler.

İşte beyler Arap-Türk demeden aynı değeri vermek gerekliliğine inanarak Arap’ın canı tatlıysa Türk’ün de tatlıdır. Artık öze dönme zamanı gelmiştir. Birlikten dirlik doğar, Türklük için vatan için birlik olalım.
Yarınlarınız ay yıldız kadar parlak olsun MUTLU KALIN.

http://www.08haber.com/makaleGoster.php?id=3617

x

Check Also

Çin’de gözaltında kaybolan Uygur modelden mesaj ve görüntüler: ‘Sorgu odalarından çığlıklar geliyordu’

John SudworthBBC News Dev Çin internet giyim şirketi Taobao için modellik yapan Merdan Ghappar kameralara poz vermeye alışkın biri. Fakat ...

Çin, Doğu Türkistan’da ‘bağımsız insan hakları gözlemi’ teklifini reddetti

Çin’in Paris Büyükelçiliği, Uygur Özerk Bölgesi’nde bağımsız insan hakları gözlemine izin verilmeyeceğini bildirdi. Ankara Çin‘in resmi yayın kuruluşu Global Times’ın ...

‘Çin Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerini kısırlaştırıyor’

Çin hükümetinin ülkedeki Uygur nüfusunu azaltmak için kadınları kısırlaştırdığına ilişkin tanık ifadeleri ve raporlar her geçen gün daha ciddi ve ...

İSVEÇLİ ÜNLÜ ŞARKICI ZARA’DAN ÇİN’E DOĞU TÜRKİSTAN TEPKİSİ!

İsveçli ünlü şarkıcı Zara Larsson, Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlık dışı politikalarına tepki olarak Çin menşeli teknoloji şirketi Huawei ile reklam anlaşmasını ...

DOĞU TÜRKİSTAN’DA 2000 ÇİNLİ EĞİTMEN İŞE ALINACAK

Milyonlarca Uygur Türkünün ceza kamplarında tutulduğu ve muazzam zihinsel ve fiziksel işkenceye maruz kaldıkları dünyada çapında büyük tartışmalara konu olurken, ...

Birleşik Krallık’taki 44 milletvekili, Uygur Türklerine otomatik mülteci statüsü verilmesi çağrısında bulundu

Milletvekilleri, İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği mektupta Çin’in Uygur Türklerine karşı soykırım uyguladığına yönelik kanıtların olduğuna dikkat çekti. Birleşik Krallık’taki 44 milletvekili, ...

Doğu Türkistan depremle sarsıldı

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan Bölgesi’nde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çin Deprem Ağları Merkezi, merkez üssü, Turfan kentine bağlı Toksun ilçesi ...

Doğu Türkistan Heyeti İçişleri bakanı ziyaret etti

7 Ağustos 2020 perşenbe günü, aralarında Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği başkanı Hidayet OĞUZHAN’in da bulunduğu uluslararası Doğu Türkistan ...

Göç idaresi genel müdürlüğü ziyaret edildi

7 Ağustos 2020 perşenbe günü, aralarında Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği başkanı Hidayet OĞUZHAN’in da bulunduğu uluslararası Doğu Türkistan ...