Destici’den Perinçek uyarısı: Doğu Türkistan’ı Onun zihniyetiyle bakamayız!

 Meclis’te basın toplantısı düzenleyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının bir benzerini Çin’in Doğu Türkistanlılara yaptığını belirterek “Perinçek zihniyetiyle bu olaya sırt çevirmemiz kabul edilemez” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Destici, “İsrail yine kan musluklarını açmış, Müslüman Filistinli kardeşlerimizi hedef tahtasına koymuştur. Namlularını yine üniversitelere, basın organlarına ve sivil yerleşim alanlarına çeviren, ateş toplarını yine Müslümanların üzerine atan İsrail’in yaptığı bir insanlık suçudur!” dedi.

Siyonist İsrail’in asıl hedefi Türkiye

Destici, Siyonist İsrail’in yaptığı saldırılarla bir soykırım gerçekleştirdiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Gazze’ye yapılan saldırılarda, 6 Filistinlinin şehit olduğunu biliyoruz. Büyük birlik partisi olarak, hemen her platformda dile getirdiğimiz “Doğu Akdeniz” konusu da İsrail’in bu zulmüyle doğrudan alakalıdır. Çünkü, İsrail’in Akdeniz’de hâkim olduğu bölgelerden çıkarılacak doğalgazın ticaretini aklınca güvene almak istemesi, daha doğrusu, “Doğu Akdeniz’deki hakimiyet kavgası” Filistin ve Gazze’den ayrı düşünülemez.”

İtidal çağrısını bırakın da İsrail’e dur deyin

İsrail’in Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Mısır’la ilişkilerini bu artırmasının Türkiye’ye olumsuz mesajlar veren gelişmeler olduğunun altını çizen Destici, “Bize göre, “Akdeniz, Türkiye’siz düşünülemez” diyoruz. Çünkü; Siyonistlerin ve Batı’nın, asıl hedefinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu çok iyi biliyoruz. Ve şunu da net bir şekilde söylemekte tereddüt etmiyoruz; Gazze’nin güvenliği, Türkiye’nin güvenliğidir.” Dün attığım twitte olduğu gibi, bugün bu çağrımı yineliyorum. Dünya artık üç maymunu oynamayı bıraksın! Gözünü, kulağını açsın! Zalimin zulmünü, ırkları, dinleri yok etmeye yönelik bu gaddar politikalara, insanlığımızdan utandıran bu vahşete dur desin! Dün, Birleşmiş Milletler (bm) Genel Sekreteri Antonio Guterres yazılı bir açıklama yapıp, İsrail ve Filistin’e Gazze’de maksimum itidal göstermeleri çağrısında bulundu. Sen mazlum Filistin halkına itidal çağrısında bulunacağına katil İsrail’e ‘dur’ de.” tepkisinde bulundu.

Doğu Türkistan’a Perinçek zihniyetiyle bakılamaz

İsrail’in Filistinlilere yaptığının bir benzerini Çin’in Doğu Türkistanlılara yaptığını ifade eden Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimi gizli kamplarda kimiyse dünyanın gözü önünde soykırım yapmaktan geri durmuyorlar. Dünya da seyirci kalmaya devam ediyor. Ölümlere, işkencelere, binlerce ve yüzbinlerce Müslümanın yok edilişine, ellerinde dolarlarını sayarak, viskilerini yudumlarken, göz ucuyla bakıp geçiyorlar. Çin yönetimi, 60’lı ve 70’li yıllarda Mao’nun kültür devrimi adı altında yaptığı kültürel asimilasyon planının benzerini, bugün doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için uyguluyor. Dengeler uğruna Doğu Türkistan’da yaşanan bu zulme kulaklarımızı tıkamamız, acıdan kan ağlayan insanların vicdanlarını daha da sızlatıyor. Çin ve ABD rekabeti adı altında, Amerika’dan yana gibi görünmemek için susmak da bu işe çare değildir. Görüntüler, bilgiler elimizde ve çığlıklar kulaklarımızdayken, Perinçek zihniyetiyle bu olaya sırt çevirmemiz kabul edilemez. Şunu da düşünmemizde fayda var; Çin’in; ABD’nin uygulamalarına karşı, Doğu Türkistan politikalarını daha zalim ve daha baskıcı hale getirip cevap vermeyeceğinin garantisi nedir? Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi Çin’in zulmüne, ABD’nin sahte dostluğuna teslim etmemeliyiz.”

ABD ikiyüzlülük yapıyor

“ABD askerleri ile terör örgütü PKK’nın suriye kolu YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), ABD Gaziler Günü’nde aynı sofrada kutlama yapmış.” diyen Destici, “ABD, terör desteğini, acaba daha ne kadar gözümüze sokmaya devam edecek. Ve çıkmış bir de arsızca 3 terörist için ödül koyduklarını söylüyor. Ama öbür taraftan YPG’yi terörist olarak kabul etmiyor. Yıllardır terörist olduğu apaçık ortada olan teröristlerin elebaşlarını yeni fark etmiş gibi, “ödül koyduk” diye övünüyor. ABD ne yapıyor? ABD, oyun oynuyor. ABD, ikiyüzlülük yapıyor. Sadece kendi menfaatlerini düşünüyor. Ne Türkiye ne de başka ülkeler umurunda değil. ABD sadece “mış gibi” yapıyor. Önemsiyor-muş, İlgileniyor-muş, Üzülüyor-muş, Yardım ediyor-muş gibi!

Dünya’yı tekeline almak isteyen ABD’ye kimsenin inancı kalmamıştır. Türkiye, dostunu düşmanını ayırt ederek ve ABD’ye karşı mesafesini korumalı, ABD ile bırakın aşk yaşamayı, flört dahi etmemelidir.” şeklinde konuştu.

 

x

Check Also

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım hakkında açıklama

Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez

Doğu Türkistanlılar Çin dışişleri bakanının Ankara ziyaretini protesto etti.

25 Mart perşembe günü Çin dışişleri bakanı Vang Yi’in Ankara ziyaretini tepki gösteren binlerce Doğu Türkistanlılar İstanbul Beyazıt meydanında protesto etti. Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar birligi öncülüğünde düzenlenen protesto ve Basın toplantısında protestocular, Zalim Çin ...

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım basın açıklaması gerçekleşti

Doğu Türkistan’da, işgalci Çin yönetimi tarafından açık ve net bir şekilde soykırım yapılmaktadır. Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez.

AB’den Çin’e Doğu Türkistan yaptırımı! 30 yıl sonra bir ilk!

Doğu Türkistanlılara zulmeden Çin'e tüm dünyadan eleştiriler yükselmeye devam ediyor. Uygur zulmüne karşı Avrupa Birliği 30 yıl sonra Çin'e yaptırım kararı aldı.

Basın açıklamasına davet

Doğu Türkistan Basın Açıklamasına Davet

Doğu Türkistan Basın açıklamasına davet

Doğu Türkistan’da Soykırım devam ediyor Çin Dışişleri Bakanı Wang Yİ’nin Türkiye Ziyaretine karşı Ankara’da protesto ve basın açıklaması yapılacaktır. Tarih: 25 Mart Perşembe Saat: 11:00 Yer: Ankara Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği Google+

Doğu Türkistan’daki soykırıma Apple da sessiz kalmadı! O firmayla sözleşme feshedildi

Apple, Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin Çin tarafından zorla çalıştırılmasına kayıtsız kalmadı. Dünyaca ünlü şirketten Çin’e Doğu Türkistan boykotu geldi. Apple’ın kendisine kamera ve parça sağlayan Ofilm Group şirketiyle sözleşmelerini sonlandırdığı ifade edildi. Sözleşmenin feshine, Çin’in ...

Avrupa Birliği’nden Çin’e Doğu Türkistan Yaptırımları Kararı

Avrupa Birliği’nin 27 üye ülkesi, Katil Çin’in işgal altında tuttuğu Doğu Türkistan bölgesindeki Uygurlara yönelik insan hakları ihlalleri için 1989’dan bu yana ilk yaptırım kararı aldı. Reuters’e konuşan 2 AB diplomatı, 27 üye ülkenin büyükelçilerinin, ...

Doğu Türkistan’da kadın olmak konulu Protesto ve Basın açıklaması gerçekleşti

8 mart Dünya Kadınlar günü dolaysıyla İstanbul Tarabiye’deki Çin konsolosluğuna yakın sahilde , Doğu Türkistan’da kadın olmak konulu Protesto ve Basın açıklaması gerçekleşti. Doğu Türkistandaki işkence, tecavüz ve infaza maruz kalan Hanım kızlarımızın sesini duyurmak ...