Başbakan Erdoğan: Binlerce Uygur Türkü’ne vatandaşlık vererek idamdan kurtardık

basbakan_canli_yayinda_sorulari_yanitliyor13849714820_h1097277

Başbakan Erdoğan: Binlerce Uygur Türkü’ne vatandaşlık vererek idamdan kurtarmış bir hükümetiz’ dedi

Şu anda oturdukları koltukları bırakması gerekenler CHP ve MHP Genel Başkanları’dır.” diye açıklama yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘ye sert mesajlar gönderdi.

Başbakan Erdoğan “3 milyar dolara yakın Suriyelilere yardım yaptık. Çok üzüldüm geçen bir akşam televizyon programında diyor ki Başbakan’ın İslam dünyasına karşı ilgisini takdirle karşılıyorum ama Uygur Türklerini unuttu diyor. Oradaki MHP’li zat da evet biz kurtardık onları diyor. Sen kimsin onları kurtaracaksın, haddini bil. Bu MHP’liler oralara kaç kere gitti? Ey doktora yapan genç, ey aldatılan gençlerim bu oyunlara gelmeyin. Binlerce Uygur Türkü’ne vatandaşlık vererek 200 Uygur Türk’ünü idamdan kurtardık. Uygur Türklerinden ülkemize sığınanları biz bağrımıza bastık. MHP sadece milliyetçilik yapıyor. ” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın bugün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada bir husus çok dikkat çekti. Erdoğan konuşmasında, bir TV programında izlediği ve kendisine eleştiri getiren 18 Mart Üniversitesi doktora öğrencisi bir gence ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Oktay Vural’a cevap verdi.

Üniversite öğrencisi genç, Başbakan Erdoğan’ın müslümanlara yapılan zulümlere ses çıkarmasından mutlu olduğunu ancak söz konusu Doğu Türkistan olunca seslerini biraz daha yükseltmelerini istiyorum şeklindeki talebine Başbakan kürsüden bakın nasıl cevap verdi.