Doğu Türkistan’da Büyük çatışma!!

539033_10201335256716391_1176318300_n

Doğu Türkistan’da Büyük çatışma!!

Doğu Türkistan Müslümanları ile Çin İşgal ordusu arasında büyük bir çatışmanın çıktığı haberleri geliyor..Ölü ve yaralılar hakkında ise kesin bir bilgi gelmemektedir.

Kaşgar Poskam’da Çinli işgal ordusu tarafından yapılan uçaklı ve Helikopterli bir tarama neticesinde ıssız bir yerde Çine karşı savaş hazırlıklarında olduğu iddia edilen 35 kişilik bir Uygur gurubu ile karşılaştıkları ve neticede çok sayıda ölen ve yaralıların bulunduğu haberi gelmektedir.

Ölen ve yaralanalar konusunda henüz net bir bilgi alınamamaktadır.

Doğu Türkistan de Çinin zorba uygulamaları ve Çin göçmenlerinin orantısız bir şekilde yoğunlaşması üzerine Uygur Müslümanlarında büyük endişe ve kızgınlık yaratmaya başladı.

Her geçen gün dini ve yaşamsal haklarına yönelik başlatılan müdahale ve baskılar DoğuTürkistanlı Müslüman gençlerimizi çıldırtmaya yetmiştir.Göçmen çiniler de işgalci Çin hükumetinin zorbalığından güç alarak otobüsler ile sokak ve caddelerde Uygur Müslümanlarına açıkça saldırmaya başlamıştır.Son günlerde uzun mesafeli bir yolculuk esnasında otobüste namaz kılan bir yaşlı amcaya öldüresiye döven Çinli Şoföre yönelik herhangi bir işlem yapmayan Çin polisine Doğu Türkistan Halkının tepkisi giderek artmaktadır.

Uygur halkı haklı oldukları halde Çin zorbalıklarına karşı tavır koymaya ve kendini savunmaya bile korkar hale geldi ,Çünkü zulmlere karşılık veren tepki gösteren Uygur Müslümanlar sokak ortasında polis tarafından sorgusuz infaz edilebiliyor.

Bu hafta başında Urumçide karpuz satan Uygur gencini de elindeki karpuz kesen bıçağı ile karşılık verdi iddaası ile halkın gözününde vurarak şehit etmişlerdi..

x

Check Also

STK’lardan Doğu Türkistan çağrısı: Şaka değil soykırım!

34 ülkeden 200’den fazla STK, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekti, toplama kamplarının kapatılması için çağrı yapıldı. Doğu Türkistan’da yaşanan zulümleri tüm dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Doğu Türkistan Platformu, başta İstanbul olmak üzere tüm ...

Şaka değil Soykırım Doğu Türkistan basın açıklaması gerçekleşti

Bugün yanı 1 Nisan Cuma günü Beyazit meydanında İHH İnsani Yardım vakfının öncülüğünde Doğu Türkistan Platformu çatısı altında başta Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği olmak üzere 200’ü aşkın STK’ların desteği ile 1 Nisan Şaka gününe ...

Şaka Değil soykırım Doğu Türkistan Basın bildirisi

Şaka Değil soykırım Doğu Türkistan Basın bildirisi

Sözde 75 Aşırlık Belirtisi

Aşağıda sözde “Dinî Aşırılık İçeren Faaliyetler Hakkında Temel Bilgiler (75 Aşırılık Belirtisi)” verilmektedir. Dinî aşırılık bir din değildir, mücadele etmek istediğimiz şeydir. Sincan’daki dinî aşırılık genellikle etnik bölünmeler ve şiddet içeren terörizmle iç içe geçmektedir. ...

Şaka değil soykırım Doğu Türkistan Çağrı Mektubu

4 yıl önce 1 Nisan’da insanlar kitleler halinde toplama kamplarına alınmaya başlandı. Bu insanlık ayıbı son bulsun. Sesimiz bir olsun KAMPLAR KAPATILSIN! Çağrı Mektubu Şaka değil soykırım Doğu Türkistan 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren Çin ...

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım hakkında açıklama

Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez

Doğu Türkistanlılar Çin dışişleri bakanının Ankara ziyaretini protesto etti.

25 Mart perşembe günü Çin dışişleri bakanı Vang Yi’in Ankara ziyaretini tepki gösteren binlerce Doğu Türkistanlılar İstanbul Beyazıt meydanında protesto etti. Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar birligi öncülüğünde düzenlenen protesto ve Basın toplantısında protestocular, Zalim Çin ...

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım basın açıklaması gerçekleşti

Doğu Türkistan’da, işgalci Çin yönetimi tarafından açık ve net bir şekilde soykırım yapılmaktadır. Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez.

AB’den Çin’e Doğu Türkistan yaptırımı! 30 yıl sonra bir ilk!

Doğu Türkistanlılara zulmeden Çin'e tüm dünyadan eleştiriler yükselmeye devam ediyor. Uygur zulmüne karşı Avrupa Birliği 30 yıl sonra Çin'e yaptırım kararı aldı.