Çin işkencesi

19884_511359642252699_969859288_n1 Çin işkencesi

Guandong benim için Guantanomodan farksızdır.

Çin işkencesi

muzeyyen-tasci Çin işkencesi

Ayşe Müzeyyen Taşçı
Çünkü Guandong’da tıpkı Guantanomu gibi Müslüman kardeşlerimin zorla tutulduğu, işkence gördüğü bir toplama kampıdır.
Çin hükümetinin “iş gücü fazlalığı” bahanesiyle Uygur Türkü olan gençleri- özelliklede genç kızları- sürgüne gönderdiği ve Çinin iç kısmalarında yer alan bir esaret- şehridir.

Bir başka deyimle, 2003’ten bu yana Doğu Türkistanlı Gençlerimizin zorla alıkonduğu, aşağılandığı, sıkıyönetim altında tutulduğu ve ağır şartlar altında iş gücünün sömürüldüğü fabrika ve atölyelerin bulunduğu bir cezaevidir Guandong.

Aynı zamanda Temmuz 2009’da eli sopalı yüzlerce Çinli tarafından yatakhanelerinde saldırıya uğrayan 800’ün üzerindeki işçinin (!)500’nün katledildiği 600’ün üzerindeki gencin ise “başka yere sevk edildikleri gerekçesi” ile kaybedildiği bir yerdir.

5 Temmuzda Urumçi’de meydanları doldurarak, yapılan katliamı protesto etmeye çalışan Uygurların akıbeti de farklı olmamıştır. Çin Polisi acımasızca, kadın Çocuk demeden Uygurların üzerine namlulardan ateş yağdırmış, katliamlarına yenilerini eklemiştir.
Urumçi’de başlayan kıyım artarak devam etmiş ve tüm bölgeye yayılmıştır. Evlere baskınlar düzenlenmiş, insanlar toplanmış, sokağa çıkma yasağı uygulanarak Uygur halkı adeta evlerine hapsedilmiştir. Polisin katliamlarına devletin kışkırttığı Çin halkı da eklenince sayısız ölümler, sayısız kıyımlar yaşanmıştır Doğu Türkistan’da..

Şimdi 5 Temmuz olaylarının yıldönümüne gelinen son haftada ise yeniden bir hareketlilik gözlenmiş, Uygurların yaşadığı şehir ve kasabalarda tanklar yürütülmeye başlanmıştır.

Biz tahriri ve Mısırı Konuşurken kim bilir Dünya gündeminde yer alamayan ne çok Uygur kardeşimiz katledilmiş, zindanlarda işkenceye maruz bırakılmıştır. Bu durum 5 Temmuzdan önce Uygur Türklerine bir göz dağı mahiyeti taşısa da nice canlar kaybolup gitmiştir aramızdan sessizice, kim bilir..

Hoş yeni de değildir bu Uygurlar için. Doğu Türkistan; Şincan (kazanılmış topraklar) olalı beri bu hep böyledir. Esasen 1884’te Çin imparatorluğu bu toprakları işgal ettiğinden bugüne, Uygurların kaderi Çin İşkencesine teslim edilmiş değil midir?
Uygur halkı kendi yurdunda yurtsuz bir vaziyette kalmış, Çinin sergilediği tüm asimilasyon faaliyetlerine rağmen var olma mücadelesini Dünyaya ve Müslümanlara sesini duyuramadan vere gelmiştir bu günlere.
Nitekim Müslüman Uygur halkı öteden beri esaretin her türlüsünü yaşamış, ötelenmiş, sömürülmüş, horlanmış,ezilmiş, esaret altında inleyip durmuştur..

İslam Coğrafyalarının Yüzlerce yıldır Sindirilmek, yok edilmek, asimile edilmek istendiği hepimizin malumudur.
Dün; Filistin, Keşmir, Mora,Çeçenistan, Bosna Hersek,Afganistan, Irak,Patani,Mayanmar, Afrika..
Bu gün;Suriye, Mısır,Libya,Türkiye..

Peki, ama ya Ümmetin sessiz çığlığı olan Doğu Türkistan?
Çin Milliyetçiliğinin katlettiği bu masumlar ve tüm yaşananlara rağmen hala o “sabık” atölyelerde çile doldurmaya devam eden gençler, elbet ümmetin evlatlarıdır.

Düşünün bir!.
Yüz yıllarca kendi topraklarınızda başkaları tarafından yönetilen, size biçilen kaderi yaşamak zorunda bırakılan ve buna her itirazınızda topluca katledilen bir milletsiniz. Hatta Millet olmanıza dahi izin verilmeyen, fert olarak başka bir milletin insafında yaşamanıza-müsaade edilen- kimselersiniz.

Nesliniz, geleceğiniz, yaşam hakkınız üzerinde hiçbir tasarrufunuz olmadan, sessiz çığlıklarınızın kimseler tarafından duyulmadan size geri döndüğünü düşünsenize. Ve tüm yaşadıklarınıza rağmen dünyadaki bütün Müslüman kardeşlerinizin kapılarını sonuna kadar açarak-sizi umursamadan-size tanrılık taslayanların ekonomisini nasıl beslediğini sormaz mısın?

Kardeşlerinizin Kutsalınız olan Kâbe’yi bile adeta bir- Çin çöplüğüne çevirip-tespihinizin, takkenizin, seccadenizin parası ile size hükmeden bir dev yarattığını (!)

Siz acı içinde yaşarken, doğmamış çocuklarınız “fazlalık” diye katledilirken, hapishanelerde milletiniz işkence görürken,
Sormaz mısınız Alemi İslam’a..

“Gazze ile Doğu Türkistan arasında ne fark var!”diye.

“Filistin’in başına musallat ettiğiniz zalimleri de, Doğu Türkistan’ın kaderini terk ettiğiniz zalimleri de besleyen, büyüten devleştiren -tanrılaştıran- siz kardeşlerim değil misiniz” diye..

Sormaz mısınız?
Dünyayı fesada duçar eden, İslam dünyasının eliyle ekonomisini besleyip devleşen İsrail’den farklı mıdır Çin.
Ey Alemi İslam!.

Yer yüzüne yayılıp İslam Coğrafyalarından beslenen bu çekirge sürüsüne dikkat et!..
Ve ne olur artık Yecüc ve mecüc istilasına uğramış olduğumuzu fark et!.
Allah Aşkına!..

x

Check Also

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım hakkında açıklama

Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez

Doğu Türkistanlılar Çin dışişleri bakanının Ankara ziyaretini protesto etti.

25 Mart perşembe günü Çin dışişleri bakanı Vang Yi’in Ankara ziyaretini tepki gösteren binlerce Doğu Türkistanlılar İstanbul Beyazıt meydanında protesto etti. Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar birligi öncülüğünde düzenlenen protesto ve Basın toplantısında protestocular, Zalim Çin ...

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım basın açıklaması gerçekleşti

Doğu Türkistan’da, işgalci Çin yönetimi tarafından açık ve net bir şekilde soykırım yapılmaktadır. Çin, soykırım suçlarını artık gizleyemez.

Basın açıklamasına davet

Doğu Türkistan Basın Açıklamasına Davet

Doğu Türkistan Basın açıklamasına davet

Doğu Türkistan’da Soykırım devam ediyor Çin Dışişleri Bakanı Wang Yİ’nin Türkiye Ziyaretine karşı Ankara’da protesto ve basın açıklaması yapılacaktır. Tarih: 25 Mart Perşembe Saat: 11:00 Yer: Ankara Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği Google+

Doğu Türkistan’daki soykırıma Apple da sessiz kalmadı! O firmayla sözleşme feshedildi

Apple, Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin Çin tarafından zorla çalıştırılmasına kayıtsız kalmadı. Dünyaca ünlü şirketten Çin’e Doğu Türkistan boykotu geldi. Apple’ın kendisine kamera ve parça sağlayan Ofilm Group şirketiyle sözleşmelerini sonlandırdığı ifade edildi. Sözleşmenin feshine, Çin’in ...

Avrupa Birliği’nden Çin’e Doğu Türkistan Yaptırımları Kararı

Avrupa Birliği’nin 27 üye ülkesi, Katil Çin’in işgal altında tuttuğu Doğu Türkistan bölgesindeki Uygurlara yönelik insan hakları ihlalleri için 1989’dan bu yana ilk yaptırım kararı aldı. Reuters’e konuşan 2 AB diplomatı, 27 üye ülkenin büyükelçilerinin, ...

Doğu Türkistan’da kadın olmak konulu Protesto ve Basın açıklaması gerçekleşti

8 mart Dünya Kadınlar günü dolaysıyla İstanbul Tarabiye’deki Çin konsolosluğuna yakın sahilde , Doğu Türkistan’da kadın olmak konulu Protesto ve Basın açıklaması gerçekleşti. Doğu Türkistandaki işkence, tecavüz ve infaza maruz kalan Hanım kızlarımızın sesini duyurmak ...

Doğu Türkistanda Soykırım yapılıyor

Doğu Türkistan’da Soykırım yapılıyor Google+