Doğu Türkistan Çin’in bir parçası değildir

Doğu Türkistan Çin’in bir parçası değildir

 1) Çin – Çin’dir…  Doğu Türkistan – Doğu Türkistan’dır. Asla ve asla Çin’in bir parçası değildir. 1949’dan bu yana Kızıl Çin Doğu Türkistan’da yalan propagandalar ile milyon milyon Çinlilerini göç ettirmeye, soykırım yapmaya başladı.

Biz, Çinli akkun göçmenleri istemiyoruz. İnsani hak-hukukumuzu, bağımsızlığımızı istiyoruz. Dünya halkının yardımını bekliyoruz.

BM’nin Filistin ile beraber Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını desteklemesini istiyoruz.

             “Üç gaf”

2) Çin’in bölünmesini isteyen kim?..

Tarihten bu yanki bağımsız devlet Doğu Türkistan’ı birileri mecburen Çin’e yapıştırıyor, bağlıyor. Biz bunu istemiyoruz. Bu yolda çok kurbanlar verdik.

Çin’in eski sınırı Çin seddidir. İpekböceği yaprak yercesine komşu topraklarını sinsice yiyen Çin, 1949 senesinde Şinşınşa’ya kadar gelmiş (Doğu Türkistan ile Çin arasındaki sınır.)

1949’da Doğu Türkistan bağımsız cumhuriyet idi. 40 bin kişilik ordumuz var idi.

Stalin ile Mao gizlice anlaşarak, bizi cehenneme ittiriverdi, o gün bugündür insani hak hukukumuzu, bağımsızlığımıza hasret kaldık, şu anda soykırımda can çekişiyoruz.

Bu yüzyılda bağımsızlığımız için 35 milyon şehit verdik.

Doğu Türkistan halkı Türkiye’nin bağımsızlığını sağlayan Atatürk’ü çok seviyor.

3) Sayın Kılıçdaroğlu! Siz “Çin’in bölünmesini istemiyoruz” demişsiniz… Olamaz. Atatürk’ün kurduğu partinin Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğini umuyoruz.

Biz Uygur Türkleri, Türk’üz, Çinli değiliz.

1949 senesinden itibaren Çinliler “komünistik yardım” diye bize akın etti (planda 200 milyon Çinliyi Doğu Türkistan’a yerleştirmek var.)

Zengin toprağımızın tadını alan Çin, Uygur Türklerinden birisini bile yaşatmak niyeti yok. İnce zarlarımızdan bile soykırım yapıyor, insani onurumuz, namusumuzu çiğniyor. Milyon milyon genç kızımızı mecburen (zorla) Çin’e götürdü, seks kölesi olarak; oğlanlarımıza kısırlaştırma iğnesi vurdu. Gerçeği söyleyenlerin küçük dilleri kesiliyor.

 “Üç gaf” “gaflet”

4) “Dumanın acısını baca bilir.”

“Düşenin dostu yok” derler ya! Kardeşi de mi yok?!  Mesut Yılmaz başbakanken bir kocaman gaf yaparak  “Doğu Türkistan toprakları Çin’indir.” dedi. Uygur Türklerinin yaralı yüreğine kurşun sıktı. Hür dünyadaki hür ülkenin tahtında oturan Yılmaz, Doğu Türkistanlı kardeşlerini yaktı. Çin, Yılmaz’ın bu sözünü, görüntüsünü TV’de her gün 5 vakit, 5 sene boyunca verdi ve dertli Doğu Türkistan halkını çileden çıkardı.

Yine bir büyüğümüz Zhang Zemin’e altın madalyon takarsa, yine bir büyüğümüz “Çin’in parçalanmasına karşıyız” derse, insanlık dramında kalan, soykırıma maruz kalan ejderha pençesinde can çekişmekte olan Uygur Türkleri ne yapsın?.. “Ah, Huda nelere yarattın bizi?!” şarkısını bağırıp feryat çekmeye devam etsin mi?

Mesut Yılmaz’ın “gaf”ları gibi sonu gelmeyen gaflar, yanmakta olan kardeşinizin başına dökülen benzindir…

Günah bizde, biz kardeşlerimize, hür dünyaya, Doğu Türkistan’da (Uyguristan’da) ne gibi soykırım, zulüm yaşanıyor iyi anlatamadık. Çin ile Doğu Türkistan’ın ayrı ayrı iki devlet olduğunu, doğru tarihi anlatamadık.

Çin ise yalan tarih, yalan propaganda, göz boyama ile dünyanın kafasını karıştırmaya devam ediyor (hatta bu yolda bazı satılmış Uygurları kendi amacı için bile kullanıyor.)

Filistin’e, Afrika ve başka yerlerdeki ezilenleri destekliyorsunuz… neden Uygur meselesine gelindiğinde iş değişiyor, neden? Uygurlar mı derdini anlatamıyor? Çin mi usta oyuncu?

“Üç gaf” yanmakta olan Uygur Türklerinin başına dökülmüş benzindir.

Üç gaf: (1) Mesut Yılmaz’ın sözü… (2) …Madalyon… (3) “Çin’in bölünme…” sözü, Uygur Türklerinin yüreğinde iyileşmez üç yara açmıştır ama 75 milyon Türk halkının Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğinden eminiz. Bütün dünya adil insanlarının hepsinin Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceklerinden eminiz.

5) 2009 katliamında dünyanın her yerinde adil liderler gördük, adil sesler duyduk.

Sayın Erdoğan, birçok Avrupa devlet liderleri, Numan Kurtuluş ve başka liderler, gazeteciler, Ahmedi Necat, Atan Gutman (Yahudi gazeteci), İHH, MERSEN, TGVT, IDSB, ULKU OCAKLARI gibi bir çok sayıda sivil toplum kuruluşları, gazeteler, TV’ler adil davrandı. Çin’den korkmadı. “Soykırım”a “soykırım” dedi, yanmış yüreklere su serpti…

Sayın Erdoğan soykırıma “soykırım” dedi (ki bütün dünya o soykırımı gördü ve olayı BM’ye götürdü. BM’den belki de Filistin gibi karar çıkacaktı (“İsrail Filistin’den çıkıp git!” diye BM’den 63 defa karar çıkmış…)

“Çin! Sen Doğu Türkistan’dan çıkıp git!” kararı çıkacaktı, bazı Uygur “liderler” de “gaf” yapıp “Otonomiye istiyoruz” dedi. Vahşi soykırımı sürdürmekte olan Çin, Uygurları; yani kanları derya gibi akan Uygurları “terörist” göstererek hokus pokus kaset yapıp dünyaya dağıttı. Doğu Türkistan göz göre göre yok oluyor, tarihten siliniyor. Kimse “dur” demiyor.

Sayın Kılıçdaroğlu,

Doğu Türkistan ile Çin arasındaki problemleri (gerçekleri), hassas noktaları iyi anlatmayan günah (suç) bizdedir.

Bunları anladıktan sonra, soykırımcı Çin’i kınayacağınızdan, Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğinizden eminiz.

Şu an Uygurlar insanlık dramı yaşıyor. Kızıl ejderha tarafından yutuluyor; tarihten silinmek üzere…

Bütün insanlıktan (dini, ırkı, soyu, ideolojisi ne olursa olsun) yardım bekliyor; soykırımcı Çin’e “Dur!” demesini istiyoruz.

Saygılarımla….

          Zeynure Öztürk

E-mail: [email protected]

x

Check Also

Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti’nden Rektör Uysal’a ziyaret

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği Başkanı Hidayet Oğuzhan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar ...

Urumçi katliamının 12. yıl döneminde Çin konsolosluğu önünde protesto yapıldı

5 Temmuz Urumçi Katliamının 12. Sene-i devriyesi münasebeti ile Bugün İstanbul’da Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliğinin öncülüğünde Diğer Doğu Türkistanlı kardeş STK’larının desteğiyle basın açıklaması ve miting düzendi. Mitinge 5-6 Bin civarında dava dostlari ve ...

Maarif Hareketi Ailesi Buluştu

Maarif Hareketi Ailesi Buluştu. Çin Virüsü pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasından sonra uzun zamandır bir araya gelemediğimiz Maarif Hareketi dava kardeşliği Maarif Ailesi Buluşması kapsamında bir araya toplandı. Google+

Çin izin vermezse Doğu Türkistan için farklı seçenekler var

İnsan hakları savunucuları ve Batılı diplomatlar, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri’nin, Çin memnun olmasa bile, Uygurların Doğu Türkistan’daki gün geçtikçe kötüleşen durumuna ilişkin kendi bulgularını belgelendirmesi gerektiğini belirtiyor. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle ...

Müslüman Uygur Türkleri Çinin sistematik baskıyla karşı karşıya

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GRBcP5BrffI" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe> Çin'in Müslüman Uygurları, kendi hükümetlerinin sistematik baskısı ile karşı karşıya. Anavatanları olan Sincan eyaleti bir polis devletine dönüştürüldü - tahminen ...

Doğu Türkistanlı çocukların kimi kampta kimi Çinlilerin evinde

Bekir Şirin milligazete. com.tr Doğu Türkistanlı çocukların çilesi bitmek bilmiyor. Kimi asimilasyon kampında kimi Çinli bireylerin elinde bulunuyor Uluslararası Doğu Türkistan STK’ları Birliği’nin açıklamasına göre bir milyonu aşkın Doğu Türkistanlı çocuk, Çinlileştirme Çocuk kamplarında, tam ...

Esaret ve Zulmün gerçek yüzü Doğu Türkistan

Esaret ve Zulmün gerçek yüzü Doğu Türkistan Doğu Türkistan rumuz yayınevi Hidayet Oğuzhan Doğu Türkistan Kısa Özet Doğu Türkistan’ın Kaşgar vilayetinde doğdu. Pakistan Lahore Uluslararası İslami Bilimler Enstitüsünde İslam hukuku bölümünde  lisans eğitimini bitiren Oğuzhan, ...

Ankara Baroların, Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerine yönelik basın açıklamasa

Ankara Baroların, Çin işgal altında bulunan Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlallerine yönelik basın açıklamasa Google+

Akit TV’de Uygur Türkü annelerden yürekleri dağlayan yardım çığlığı!

Doğu Türkistan’da zulüm gören Uygur Türkü annler Akit TV canlı yayına katıldı. Çin zulmüne uğrayan Uygur Türkü anneler, çocuklarına kavuşmak için gözyaşlarıyla yardım istedi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Akit TV’de gerçekleştirdiği ‘Doğu Türkistan Özel Yayını’na ...