Doğu Türkistan Çin’in bir parçası değildir

zeynure-ozturk1 Doğu Türkistan Çin’in bir parçası değildirDoğu Türkistan Çin’in bir parçası değildir

 1) Çin – Çin’dir…  Doğu Türkistan – Doğu Türkistan’dır. Asla ve asla Çin’in bir parçası değildir. 1949’dan bu yana Kızıl Çin Doğu Türkistan’da yalan propagandalar ile milyon milyon Çinlilerini göç ettirmeye, soykırım yapmaya başladı.

Biz, Çinli akkun göçmenleri istemiyoruz. İnsani hak-hukukumuzu, bağımsızlığımızı istiyoruz. Dünya halkının yardımını bekliyoruz.

BM’nin Filistin ile beraber Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını desteklemesini istiyoruz.

             “Üç gaf”

2) Çin’in bölünmesini isteyen kim?..

Tarihten bu yanki bağımsız devlet Doğu Türkistan’ı birileri mecburen Çin’e yapıştırıyor, bağlıyor. Biz bunu istemiyoruz. Bu yolda çok kurbanlar verdik.

Çin’in eski sınırı Çin seddidir. İpekböceği yaprak yercesine komşu topraklarını sinsice yiyen Çin, 1949 senesinde Şinşınşa’ya kadar gelmiş (Doğu Türkistan ile Çin arasındaki sınır.)

1949’da Doğu Türkistan bağımsız cumhuriyet idi. 40 bin kişilik ordumuz var idi.

Stalin ile Mao gizlice anlaşarak, bizi cehenneme ittiriverdi, o gün bugündür insani hak hukukumuzu, bağımsızlığımıza hasret kaldık, şu anda soykırımda can çekişiyoruz.

Bu yüzyılda bağımsızlığımız için 35 milyon şehit verdik.

Doğu Türkistan halkı Türkiye’nin bağımsızlığını sağlayan Atatürk’ü çok seviyor.

3) Sayın Kılıçdaroğlu! Siz “Çin’in bölünmesini istemiyoruz” demişsiniz… Olamaz. Atatürk’ün kurduğu partinin Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğini umuyoruz.

Biz Uygur Türkleri, Türk’üz, Çinli değiliz.

1949 senesinden itibaren Çinliler “komünistik yardım” diye bize akın etti (planda 200 milyon Çinliyi Doğu Türkistan’a yerleştirmek var.)

Zengin toprağımızın tadını alan Çin, Uygur Türklerinden birisini bile yaşatmak niyeti yok. İnce zarlarımızdan bile soykırım yapıyor, insani onurumuz, namusumuzu çiğniyor. Milyon milyon genç kızımızı mecburen (zorla) Çin’e götürdü, seks kölesi olarak; oğlanlarımıza kısırlaştırma iğnesi vurdu. Gerçeği söyleyenlerin küçük dilleri kesiliyor.

 “Üç gaf” “gaflet”

4) “Dumanın acısını baca bilir.”

“Düşenin dostu yok” derler ya! Kardeşi de mi yok?!  Mesut Yılmaz başbakanken bir kocaman gaf yaparak  “Doğu Türkistan toprakları Çin’indir.” dedi. Uygur Türklerinin yaralı yüreğine kurşun sıktı. Hür dünyadaki hür ülkenin tahtında oturan Yılmaz, Doğu Türkistanlı kardeşlerini yaktı. Çin, Yılmaz’ın bu sözünü, görüntüsünü TV’de her gün 5 vakit, 5 sene boyunca verdi ve dertli Doğu Türkistan halkını çileden çıkardı.

Yine bir büyüğümüz Zhang Zemin’e altın madalyon takarsa, yine bir büyüğümüz “Çin’in parçalanmasına karşıyız” derse, insanlık dramında kalan, soykırıma maruz kalan ejderha pençesinde can çekişmekte olan Uygur Türkleri ne yapsın?.. “Ah, Huda nelere yarattın bizi?!” şarkısını bağırıp feryat çekmeye devam etsin mi?

Mesut Yılmaz’ın “gaf”ları gibi sonu gelmeyen gaflar, yanmakta olan kardeşinizin başına dökülen benzindir…

Günah bizde, biz kardeşlerimize, hür dünyaya, Doğu Türkistan’da (Uyguristan’da) ne gibi soykırım, zulüm yaşanıyor iyi anlatamadık. Çin ile Doğu Türkistan’ın ayrı ayrı iki devlet olduğunu, doğru tarihi anlatamadık.

Çin ise yalan tarih, yalan propaganda, göz boyama ile dünyanın kafasını karıştırmaya devam ediyor (hatta bu yolda bazı satılmış Uygurları kendi amacı için bile kullanıyor.)

Filistin’e, Afrika ve başka yerlerdeki ezilenleri destekliyorsunuz… neden Uygur meselesine gelindiğinde iş değişiyor, neden? Uygurlar mı derdini anlatamıyor? Çin mi usta oyuncu?

“Üç gaf” yanmakta olan Uygur Türklerinin başına dökülmüş benzindir.

Üç gaf: (1) Mesut Yılmaz’ın sözü… (2) …Madalyon… (3) “Çin’in bölünme…” sözü, Uygur Türklerinin yüreğinde iyileşmez üç yara açmıştır ama 75 milyon Türk halkının Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğinden eminiz. Bütün dünya adil insanlarının hepsinin Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceklerinden eminiz.

5) 2009 katliamında dünyanın her yerinde adil liderler gördük, adil sesler duyduk.

Sayın Erdoğan, birçok Avrupa devlet liderleri, Numan Kurtuluş ve başka liderler, gazeteciler, Ahmedi Necat, Atan Gutman (Yahudi gazeteci), İHH, MERSEN, TGVT, IDSB, ULKU OCAKLARI gibi bir çok sayıda sivil toplum kuruluşları, gazeteler, TV’ler adil davrandı. Çin’den korkmadı. “Soykırım”a “soykırım” dedi, yanmış yüreklere su serpti…

Sayın Erdoğan soykırıma “soykırım” dedi (ki bütün dünya o soykırımı gördü ve olayı BM’ye götürdü. BM’den belki de Filistin gibi karar çıkacaktı (“İsrail Filistin’den çıkıp git!” diye BM’den 63 defa karar çıkmış…)

“Çin! Sen Doğu Türkistan’dan çıkıp git!” kararı çıkacaktı, bazı Uygur “liderler” de “gaf” yapıp “Otonomiye istiyoruz” dedi. Vahşi soykırımı sürdürmekte olan Çin, Uygurları; yani kanları derya gibi akan Uygurları “terörist” göstererek hokus pokus kaset yapıp dünyaya dağıttı. Doğu Türkistan göz göre göre yok oluyor, tarihten siliniyor. Kimse “dur” demiyor.

Sayın Kılıçdaroğlu,

Doğu Türkistan ile Çin arasındaki problemleri (gerçekleri), hassas noktaları iyi anlatmayan günah (suç) bizdedir.

Bunları anladıktan sonra, soykırımcı Çin’i kınayacağınızdan, Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğinizden eminiz.

Şu an Uygurlar insanlık dramı yaşıyor. Kızıl ejderha tarafından yutuluyor; tarihten silinmek üzere…

Bütün insanlıktan (dini, ırkı, soyu, ideolojisi ne olursa olsun) yardım bekliyor; soykırımcı Çin’e “Dur!” demesini istiyoruz.

Saygılarımla….

          Zeynure Öztürk

E-mail: [email protected]

x

Check Also

Kanada, Çin’in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını ‘soykırım’ olarak tanımladı

Kanada Federal Parlamentosu, Çin’in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını “soykırım” olarak tanımlayan yasayı onayladı. Toronto Kanada Federal Parlamentosu, Çin’in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını ...

5 şubat Gulca katliamı ve Doğu Türkistan’ın son durumu ile ilgili basın açıklaması gerçekleşti

5 şubat Gulca katliamı ve Doğu Türkistan’ın son durumu ile ilgili basın açıklaması gerçekleşti 5 Şubat Gülca katliamin 24.yıl dönemi ...

Fenerbahçe’de bir dünya yıldızı: Mesut Özil Uygur Türkleri

Uygur Türklerine destek çağrısı Mesut Özil, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde (Doğu Türkistan) Uygur Türklerine yönelik yapılan insan hakları ihlallerine ...

Dernek Başkanımız TBMM Başkanı ile körüştü

Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği Heyeti TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP beyi makamında ziyaret etti. Uluslararası Doğu Türkistan ...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çin ile Türkiye arasında imzalanan Anlaşmayı’ değindi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 yılı dış politika değerlendirme toplantısında Çin ile Türkiye arasında 2017’de imzalanan fakat TBMM’nin henüz onaylamadığı ...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çin ile imzalanan anlaşmaya değindi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 yılı dış politika değerlendirme toplantısında Çin ile Türkiye arasında 2017’de imzalanan fakat TBMM’nin henüz onaylamadığı ...

Türkiye, Uygur Türklerini iade etmiyor! Anlaşmanın maddeleri ortaya çıktı

Çin ile Türkiye arasında 2017’de imzalanan fakat TBMM’nin henüz onaylamadığı ‘Suçluların İadesi Anlaşması’ Pekin yönetimi tarafından kabul edildi. Türkiye ise ...

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Doğu Türkistan’daki acı gerçekler.

İnsan Hakları Günü her yıl, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin BM Genel Kurulu tarafından 1948 yılında kabul edildiği gün olan 10 ...

Avcılar’da Uygur Türkü’nün silahla saldiran iki cani tutuklandı

Avcılar’da Uygur Türkü’nün silahla saldiran iki cani tutuklandı İSTANBUL (AA) – Avcılar’da Uygur Türkü Yusuf A’nın silahlı saldırıda yaralanmasına ilişkin ...