Doğu Türkistan Çin’in bir parçası değildir

Doğu Türkistan Çin’in bir parçası değildir

 1) Çin – Çin’dir…  Doğu Türkistan – Doğu Türkistan’dır. Asla ve asla Çin’in bir parçası değildir. 1949’dan bu yana Kızıl Çin Doğu Türkistan’da yalan propagandalar ile milyon milyon Çinlilerini göç ettirmeye, soykırım yapmaya başladı.

Biz, Çinli akkun göçmenleri istemiyoruz. İnsani hak-hukukumuzu, bağımsızlığımızı istiyoruz. Dünya halkının yardımını bekliyoruz.

BM’nin Filistin ile beraber Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını desteklemesini istiyoruz.

             “Üç gaf”

2) Çin’in bölünmesini isteyen kim?..

Tarihten bu yanki bağımsız devlet Doğu Türkistan’ı birileri mecburen Çin’e yapıştırıyor, bağlıyor. Biz bunu istemiyoruz. Bu yolda çok kurbanlar verdik.

Çin’in eski sınırı Çin seddidir. İpekböceği yaprak yercesine komşu topraklarını sinsice yiyen Çin, 1949 senesinde Şinşınşa’ya kadar gelmiş (Doğu Türkistan ile Çin arasındaki sınır.)

1949’da Doğu Türkistan bağımsız cumhuriyet idi. 40 bin kişilik ordumuz var idi.

Stalin ile Mao gizlice anlaşarak, bizi cehenneme ittiriverdi, o gün bugündür insani hak hukukumuzu, bağımsızlığımıza hasret kaldık, şu anda soykırımda can çekişiyoruz.

Bu yüzyılda bağımsızlığımız için 35 milyon şehit verdik.

Doğu Türkistan halkı Türkiye’nin bağımsızlığını sağlayan Atatürk’ü çok seviyor.

3) Sayın Kılıçdaroğlu! Siz “Çin’in bölünmesini istemiyoruz” demişsiniz… Olamaz. Atatürk’ün kurduğu partinin Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğini umuyoruz.

Biz Uygur Türkleri, Türk’üz, Çinli değiliz.

1949 senesinden itibaren Çinliler “komünistik yardım” diye bize akın etti (planda 200 milyon Çinliyi Doğu Türkistan’a yerleştirmek var.)

Zengin toprağımızın tadını alan Çin, Uygur Türklerinden birisini bile yaşatmak niyeti yok. İnce zarlarımızdan bile soykırım yapıyor, insani onurumuz, namusumuzu çiğniyor. Milyon milyon genç kızımızı mecburen (zorla) Çin’e götürdü, seks kölesi olarak; oğlanlarımıza kısırlaştırma iğnesi vurdu. Gerçeği söyleyenlerin küçük dilleri kesiliyor.

 “Üç gaf” “gaflet”

4) “Dumanın acısını baca bilir.”

“Düşenin dostu yok” derler ya! Kardeşi de mi yok?!  Mesut Yılmaz başbakanken bir kocaman gaf yaparak  “Doğu Türkistan toprakları Çin’indir.” dedi. Uygur Türklerinin yaralı yüreğine kurşun sıktı. Hür dünyadaki hür ülkenin tahtında oturan Yılmaz, Doğu Türkistanlı kardeşlerini yaktı. Çin, Yılmaz’ın bu sözünü, görüntüsünü TV’de her gün 5 vakit, 5 sene boyunca verdi ve dertli Doğu Türkistan halkını çileden çıkardı.

Yine bir büyüğümüz Zhang Zemin’e altın madalyon takarsa, yine bir büyüğümüz “Çin’in parçalanmasına karşıyız” derse, insanlık dramında kalan, soykırıma maruz kalan ejderha pençesinde can çekişmekte olan Uygur Türkleri ne yapsın?.. “Ah, Huda nelere yarattın bizi?!” şarkısını bağırıp feryat çekmeye devam etsin mi?

Mesut Yılmaz’ın “gaf”ları gibi sonu gelmeyen gaflar, yanmakta olan kardeşinizin başına dökülen benzindir…

Günah bizde, biz kardeşlerimize, hür dünyaya, Doğu Türkistan’da (Uyguristan’da) ne gibi soykırım, zulüm yaşanıyor iyi anlatamadık. Çin ile Doğu Türkistan’ın ayrı ayrı iki devlet olduğunu, doğru tarihi anlatamadık.

Çin ise yalan tarih, yalan propaganda, göz boyama ile dünyanın kafasını karıştırmaya devam ediyor (hatta bu yolda bazı satılmış Uygurları kendi amacı için bile kullanıyor.)

Filistin’e, Afrika ve başka yerlerdeki ezilenleri destekliyorsunuz… neden Uygur meselesine gelindiğinde iş değişiyor, neden? Uygurlar mı derdini anlatamıyor? Çin mi usta oyuncu?

“Üç gaf” yanmakta olan Uygur Türklerinin başına dökülmüş benzindir.

Üç gaf: (1) Mesut Yılmaz’ın sözü… (2) …Madalyon… (3) “Çin’in bölünme…” sözü, Uygur Türklerinin yüreğinde iyileşmez üç yara açmıştır ama 75 milyon Türk halkının Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğinden eminiz. Bütün dünya adil insanlarının hepsinin Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceklerinden eminiz.

5) 2009 katliamında dünyanın her yerinde adil liderler gördük, adil sesler duyduk.

Sayın Erdoğan, birçok Avrupa devlet liderleri, Numan Kurtuluş ve başka liderler, gazeteciler, Ahmedi Necat, Atan Gutman (Yahudi gazeteci), İHH, MERSEN, TGVT, IDSB, ULKU OCAKLARI gibi bir çok sayıda sivil toplum kuruluşları, gazeteler, TV’ler adil davrandı. Çin’den korkmadı. “Soykırım”a “soykırım” dedi, yanmış yüreklere su serpti…

Sayın Erdoğan soykırıma “soykırım” dedi (ki bütün dünya o soykırımı gördü ve olayı BM’ye götürdü. BM’den belki de Filistin gibi karar çıkacaktı (“İsrail Filistin’den çıkıp git!” diye BM’den 63 defa karar çıkmış…)

“Çin! Sen Doğu Türkistan’dan çıkıp git!” kararı çıkacaktı, bazı Uygur “liderler” de “gaf” yapıp “Otonomiye istiyoruz” dedi. Vahşi soykırımı sürdürmekte olan Çin, Uygurları; yani kanları derya gibi akan Uygurları “terörist” göstererek hokus pokus kaset yapıp dünyaya dağıttı. Doğu Türkistan göz göre göre yok oluyor, tarihten siliniyor. Kimse “dur” demiyor.

Sayın Kılıçdaroğlu,

Doğu Türkistan ile Çin arasındaki problemleri (gerçekleri), hassas noktaları iyi anlatmayan günah (suç) bizdedir.

Bunları anladıktan sonra, soykırımcı Çin’i kınayacağınızdan, Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını destekleyeceğinizden eminiz.

Şu an Uygurlar insanlık dramı yaşıyor. Kızıl ejderha tarafından yutuluyor; tarihten silinmek üzere…

Bütün insanlıktan (dini, ırkı, soyu, ideolojisi ne olursa olsun) yardım bekliyor; soykırımcı Çin’e “Dur!” demesini istiyoruz.

Saygılarımla….

          Zeynure Öztürk

E-mail: [email protected]

x

Check Also

İngiltere parlamentosu Çin zulmüne resmen ‘soykırım’ olarak kabul etti

İngiltere parlamentosu Çin zulmüne resmen ‘soykırım’ olarak kabul etti İngiltere parlamentosu 22 Nisan, perşembe günü oy birliğiyle Doğu Türkistan’da soykırım yapıldığını kabul etti ve açıklama yapıldı. İngiltere Milletvekillerinin oylama konuşmalarında 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarının boykot ...

Türk Mahkemesi, Çin’in Abdulkadir Yapçan’ın iade talebini reddetti

Türk mahkemesi, Çin'in Abdukadir Yapcan'ın iade talebini reddetti Türk Adaleti Tecelli etti, Çin düzmece iftiralarla iadesini talep ettiği Doğu Türkistan davasının Yılmaz lideri ve kanaat önderi Abdulkadir YAPÇAN’in 8 Nisan 2021 tarihindeki duruşması hayırla sonuçlandı. ...

Yalanın Gölgesinde Soykırım: Doğu Türkistan konulu basın toplantısı gerçekleşti

Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlalleri ve Çin yönetiminin propaganda faaliyetlerini cevap vermek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleşti. basın toplantısında, Çin’in 2 Nisan’da gösterime giren “The War in The Shadows” filmiyle, Doğu Türkistan üzerinde propaganda ve ...

Sistematik soykırımın başlangıcı: Barın Katliamı

Çin’in Doğu Türkistan’ın Barın kasabasında gerçekleştirdiği katliamın üzerinden 31 yıl geçti.Eyüp Sultan Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasıyla 31 yıl önce yaşanan Barın Katliamı ile Doğu Türkistanlıların ortadan kaldırılması hedeflendi. Basın açıklamasını okuyan Uluslararası Doğu Türkistan Sivil ...

Barın Katliamın 31.yıl dönümünde Basın açıklaması

5 Nisan 1990 tarihinde Doğu Türkistan’ın kadim şehri Kaşgar’a bağlı Aktuğ yöresinin BARIN kasabasında İşgalci Çin Rejimi tarafından gerçekleştirilen Katliamı, Barın şehitlerini ve Barın Direnişini anmak ve Doğu Türkistan’da devam eden ve gün geçtikçe artan ...

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Dernek Başkanımızı evinde ziyaret

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ve beraberinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Sayın Ahmet Selim KÖROĞLU, sayın Ayhan OĞAN, Zeytinburnu Kaymakamımız ve Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürümüz Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’ı İstanbul’da evine teşrif ederek şereflendirdiler. bu nezaket ziyaretinden ...

STK’lardan Doğu Türkistan çağrısı: Şaka değil soykırım!

34 ülkeden 200’den fazla STK, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekti, toplama kamplarının kapatılması için çağrı yapıldı. Doğu Türkistan’da yaşanan zulümleri tüm dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Doğu Türkistan Platformu, başta İstanbul olmak üzere tüm ...

Şaka değil Soykırım Doğu Türkistan basın açıklaması gerçekleşti

Bugün yanı 1 Nisan Cuma günü Beyazit meydanında İHH İnsani Yardım vakfının öncülüğünde Doğu Türkistan Platformu çatısı altında başta Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği olmak üzere 200’ü aşkın STK’ların desteği ile 1 Nisan Şaka gününe ...

Şaka Değil soykırım Doğu Türkistan Basın bildirisi

Şaka Değil soykırım Doğu Türkistan Basın bildirisi