Uygur Türkleri
Anasayfa » Faaliyetler » Basın açıklamasına davet

Basın açıklamasına davet

1 Ekim Doğu Türkistan işgalinin 69. Yıl dönemi dolaysıyla İstanbul’daki Çin konsolosluğu önünde basın açıklaması ve protesto yapılacak. Doğu Türkistan STK’lar önceliğinde yapılacak olan protestoya binlerce kişinin katılması bekleniyor.

  1. yılında Çin Rusların işbirliği ile Doğu Türkistan Cumhuriyeti işgal etti. 1 Ekim 1955.yılı Doğu Türkistan’ın adı sözde Sincan Uygur özerk otonun bölgesi diye değiştirildi. Çinliler için bayram sayılan bu kara gün bizim için Doğu Türkistan işgalinin 69. Yıl dönümü olarak hüzün ve matem günü sayılır.

Güçlünün değil adaletin ve mazlumun yanında olan Siz değerli Dava Arkadaşların bu etkinliğe katılması bizler için ayrıca önem taşıyor. Çünkü milyonlarca Uygur Türkü şuan Çin Nazı kamplarında Dini inancından, dilinden, kültüründen uzaklaştırılmak ve Çinlileştirmek için beyin yıkama operasyona tabı tutuluyor.

Mazlum Doğu Türkistanlıların sesini kamuya duyurmak bizler için çok önemlidir.

1 Ekim İstanbul’daki Çin konsolosluğu önünde buluşalım

Saygılar selamlar

Doğu Türkistan STKlar birliği

x

Check Also

Beşiktaş Kaymakamı ziyaret ettik

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığından Beşiktaş Kaymakamlığına Atanan yiğit ve adam gibi adam kardeşimiz sayın Önder BAKAN beye bugün mesaisini başladığı makamında Doğu Türkistan Stklar Birliği üyesi bir gurup heyetle hayırlı olsun ve İstanbul’a hoş geldin karşılaması yaptık. Google+

Çin İşgalinin 69.yıl dönemi dolaysıyla Çin konsolosluğu önünde protesto yapıldı

Doğu Türkistanlılar, Çin’in Doğu Türkistan’ı işgalinin 69. yıl dönümü dolayısıyla Sarıyer’deki Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı. Basın açıklamasının ardından polis bariyerlerini aşmak isteyenler kısa süreli arbedeye neden oldu. Google+