Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » İsmail Koncuk, Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsedilmedi

İsmail Koncuk, Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsedilmedi

 Koncuk, Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsedilmedi

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi” ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsetmediğini söyledi.

Kamu-Sen ve Türkeğitim-sen Eski Genel Başkanı, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, sosyal paylaşım setesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Türkiye’nin de katıldığı, Kırgızistan’da gerçekleşen, Türk Dünyası 6. Devlet Başkanları zirvesinde, Doğu Türkistanda soydaşlarımızın yaşadığı zulmün, kınanması bir yana, tek kelime ile dahi konuşulmamış olması neyin hesabıdır, hangi denge politikasının sonucudur? Kabul edilemez!

 

x

Check Also

DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİ: AĞLAMADIĞIMIZ BİR GÜN BİLE YOK!

Sistematik insan hakları ihlalleri suçlamalarıyla gündeme gelen Doğu Türkistan’da ki Müslüman Uygur Türklerinin çocuklarının yetimhanelere gönderildiği iddia ediliyor. Google+

Çin, Uygur asıllı enerji idaresi direktörünü gözaltına aldı

Çin Ulusal Enerji İdaresi Direktörü Uygur asıllı Nur Bekri, parti disiplin kuralları ve kanunları ihlal etmekle suçlanarak gözaltına alındı Google+