Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » İsmail Koncuk, Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsedilmedi

İsmail Koncuk, Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsedilmedi

 Koncuk, Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsedilmedi

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Türk Konseyi 6. Devlet Başkanları Zirvesi” ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğu Türkistan’da Türkler’in yaşadığı zulümden bahsetmediğini söyledi.

Kamu-Sen ve Türkeğitim-sen Eski Genel Başkanı, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, sosyal paylaşım setesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Türkiye’nin de katıldığı, Kırgızistan’da gerçekleşen, Türk Dünyası 6. Devlet Başkanları zirvesinde, Doğu Türkistanda soydaşlarımızın yaşadığı zulmün, kınanması bir yana, tek kelime ile dahi konuşulmamış olması neyin hesabıdır, hangi denge politikasının sonucudur? Kabul edilemez!

 

x

Check Also

Doğu Türkistan’da zulüm bir kez daha belgelendi: 30 bin kişilik yeni toplama kampının uydu görüntüleri!

Doğu Türkistan’da 1 milyonu aşkın kişinin toplama kamplarında tutulduğu iddiaları günden güne artarken, konu ile ilgili kanıtlar da ortaya çıkmaya başladı. Google+

Çin baskısı bu sefer Uygur kültürünü tanıtan restoranın şubelerini hedef aldı

Doğu Türkistan’ın başkenti Ürümçi’de bulunan Miraç adlı restoran, Uygur kültürünü görünür kıldığı için bütün şubeleriyle birlikte Çin rejimi tarafından kapatıldı. Google+