Uygur Türkleri
Anasayfa » Faaliyetler » Bu Zulme Sessiz Kalma

Bu Zulme Sessiz Kalma

Tüm Dünyanın gözleri önünde katledilen Doğu Türkistan’dan alınabilen bilgilere göre Çin Komünist Partisi’nin 19. kurultayını yaptıktan sonra Doğu Türkistan’daki baskı, sindirme ve asimile etme çabaları korkunç bir boyuta ulaştı.

Hemen Hemen 1 milyon Müslüman’ın tutuklu, milyonlarcasının ise zulüm altında olduğu Doğu Türkistan’da, zalim Çin’in asimile çalışmaları da sürüyor.

1 MİLYON MÜSLÜMAN TUTUKLU

Sakal bırakmak, başörtüsü takmak, Kur’an-ı Kerim okumak ve namaz kılmak gibi dini ritüellerin bile yasaklandığı ülkede hemen hemen 1 milyon Müslüman, zalim Çin hükümetince tutuklandı. Geçen günlerde Müslüman bir kadının, etek boyunun uzun olması gerekçesi ile 10 sene hapis cezasına çarptırıldığı Doğu Türkistan’da Doç. Dr. İlham Tohti, Abdurrahim Heyit gibi önemli isimler de tutuklandı.

SÖZDE KARDEŞLİK BAĞLARI GELİŞTİRİYOR

Çin’in “Kardeşlik Bağlarını Geliştirme Projesi” çerçevesinde Doğu Türkistanlıların evlerine Çinlileri yerleştirip sözde kardeşlik bağı kurması infial uyandıracak boyutlarda. Ayrıca ibadetlerin yasak olduğu Doğu Türkistan’da İslam ile mücadele ismi altında giyim kuşamı aşağılayan afişler, broşürler dağıtılıyor, tiyatro gösterileriyle İslam’dan uzak durmak propagandası yapılmakta.

Paü İnsani Düşünce Topluluğu Çin tarafından karındaşlarımıza, ırkdaşlarımıza, dindaşlarımıza yapılan zulme karşı bir bilinç ve farkındalık oluşturmak için 30 Nisan 2018’de PAÜ İİBF A Blok Konferans Salonunda 15.00’de bir program tertipliyor. Bilhassa olayın ‘neden’ ve ‘niçin’ kısmını merak eden herkesin programda olması çok iyi olacaktır.

Programının bitiminde yöresel Doğu Türkistan yemekleri ikram edilecek olup resim sergisi ile son bulacaktır.

x

Check Also

Doğu Türkistan Kültür tanıtım standı

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği olarak  3. Uluslararası STK’ları  Fuarında Kültür tanıtım standı açıyoruz. Google+

Desteci Doğu Türkistan ile ilgili özel gündemle toplanmasını ve Çin’in kınanmasını talep etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, TBMM Genel Kurulu’nun Doğu Türkistan ile ilgili özel gündemle toplanmasını ve Çin’in kınanmasını talep etti. Google+