Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanımız Sayın Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Hidayet Oğuzhan Ziyaretin 4. gününde beni Avustralya Doğu Türkistan Cemiyeti yöneticileri ve Adelide’deki Doğu Türkistan camiası ile buluştu ve toplantı yaptı.
Adelide Toplum Merkezinde tertip edilen toplantıda hemşehrilerimize Türkiye’deki halkımızın ve teşkilatlarımızın selamlarını iletti.
Yine toplantının devamında Avustralya’daki  vatandaşlarımıza Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve kardeş Cemiyetlerimiz’in faaliyetlerini ve Doğu Türkistan Teşkilatları Birliğini tanıttı.
Doğu Türkistan davasının hedefe ulaşması ve geleceğinin temini için yapılması gereken hususlar konusundaki fikirleri kardeşler ile paylaştı. Sonunda katılımcıların sorularına cevap vererek Dilek ve temennilerle toplantıyı bitirdi.

Melbourne’deDoğu Türkistan camiasının önde gelenleri ile bir araya geldik.

 

Doğu Türkistan STKlar birliği Başkanı Sayın Hidayet Oğuzhan yine Sidney’de Doğu Türkistan Camiası ve yurt Aksakalları ile Buluştu.
Avustralya ziyaretimizin üçüncü merhalesinde SİDNEY’deki Doğu Türkistan toplumu ile buluşup fikir alışverişte bulundu. Avustralya Doğu Türkistan Cemiyeti rehberlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler çok verimli geçti.

 

x

Check Also

Urumçi Katliamı’nı Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız!

Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde Kızıl Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde insanlığı, insaniyetinden utandıracak düzeyde bir katliam gerçekleştirildi. Google+

GIYABİ CENAZE NAMAZINA DAVET

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da hapishanede şehit edilen din Alimi Abdulahad Barat Mahsum Hacim için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kılınacak. Merhum Doğu Türkistan halkı İçin tüm hayatı boyunca büyük hizmetler yapan, Doğu Türkistan halkının bekası yolundan Çok acı ve ıstıraplar çekmiş hapiste yatmış çok önemli şahsiyettir. 86 yaşındaki Abdulahad Barat Mahsumun şehit edilmesi özerine bu Cuma yanı 1 Haziran 2018 Fatih Camiinde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması yapılacaktır. Tüm duyarlı kardeşlerimizi ve dava arkadaşlarımızı bekliyoruz. Doğu Türkistan STKlar Birliği Platformu. Google+