Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanımız Sayın Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Hidayet Oğuzhan Ziyaretin 4. gününde beni Avustralya Doğu Türkistan Cemiyeti yöneticileri ve Adelide’deki Doğu Türkistan camiası ile buluştu ve toplantı yaptı.
Adelide Toplum Merkezinde tertip edilen toplantıda hemşehrilerimize Türkiye’deki halkımızın ve teşkilatlarımızın selamlarını iletti.
Yine toplantının devamında Avustralya’daki  vatandaşlarımıza Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve kardeş Cemiyetlerimiz’in faaliyetlerini ve Doğu Türkistan Teşkilatları Birliğini tanıttı.
Doğu Türkistan davasının hedefe ulaşması ve geleceğinin temini için yapılması gereken hususlar konusundaki fikirleri kardeşler ile paylaştı. Sonunda katılımcıların sorularına cevap vererek Dilek ve temennilerle toplantıyı bitirdi.

Melbourne’deDoğu Türkistan camiasının önde gelenleri ile bir araya geldik.

 

Doğu Türkistan STKlar birliği Başkanı Sayın Hidayet Oğuzhan yine Sidney’de Doğu Türkistan Camiası ve yurt Aksakalları ile Buluştu.
Avustralya ziyaretimizin üçüncü merhalesinde SİDNEY’deki Doğu Türkistan toplumu ile buluşup fikir alışverişte bulundu. Avustralya Doğu Türkistan Cemiyeti rehberlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler çok verimli geçti.

 

x

Check Also

Genel Başkanımız Hidayet Oğuzhan İstişare toplantıda Doğu Türkistan meselesini anlattı

Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum kuruluşları İHAK’ın( İnsan Hakları ve Adalet Hareketi ) öncülüğünde Doğu Türkistan’da Çin Nazi Kampları meselesini değerlendirme İstişare Toplantısında bir araya geldi.   Her geçen gün Doğu Türkistan’dan sayısız şikâyetler geliyor son Doğu Türkistan’da da Çin yönetiminin onlarca senedir devam eden baskısına, Uygurların “Nazi kampları” diye isimlendirdiği kamplar eklenince, kayıtsız kalmanın vebali hepimizi tedirgin etmeye başladı. İHAK Merkezinde,İHH,uluslararası Hukukçular Birliği,TGTV, insan ve Medeniyet Hareketi, Hukukcular Derneği, Medeniyet İlim Kültür Dayanışma Derneği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Özgür Der, Doğu Türkistan Maarif Derneği , Doğu Türkistan Stklar Birliği,Uluslararası Müslüman Alimler Derneği, Ehli Sünnet Alimleri Birliği, Mazlum Der,  gibi ...

İDSB toplantısında Doğu Türkistan konusu dile getirildi

Cemiyetimizin de Üyesi olduğu İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin 24. Konsey Toplantısı Düsseldörf Almanya’da başlamıştır.  Google+