Anasayfa » Haberler » Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanımız Sayın Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Hidayet Oğuzhan Ziyaretin 4. gününde beni Avustralya Doğu Türkistan Cemiyeti yöneticileri ve Adelide’deki Doğu Türkistan camiası ile buluştu ve toplantı yaptı.
Adelide Toplum Merkezinde tertip edilen toplantıda hemşehrilerimize Türkiye’deki halkımızın ve teşkilatlarımızın selamlarını iletti.
Yine toplantının devamında Avustralya’daki  vatandaşlarımıza Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti ve kardeş Cemiyetlerimiz’in faaliyetlerini ve Doğu Türkistan Teşkilatları Birliğini tanıttı.
Doğu Türkistan davasının hedefe ulaşması ve geleceğinin temini için yapılması gereken hususlar konusundaki fikirleri kardeşler ile paylaştı. Sonunda katılımcıların sorularına cevap vererek Dilek ve temennilerle toplantıyı bitirdi.

Melbourne’deDoğu Türkistan camiasının önde gelenleri ile bir araya geldik.

 

Doğu Türkistan STKlar birliği Başkanı Sayın Hidayet Oğuzhan yine Sidney’de Doğu Türkistan Camiası ve yurt Aksakalları ile Buluştu.
Avustralya ziyaretimizin üçüncü merhalesinde SİDNEY’deki Doğu Türkistan toplumu ile buluşup fikir alışverişte bulundu. Avustralya Doğu Türkistan Cemiyeti rehberlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler çok verimli geçti.

 

x

Check Also

Çin’de öğrencilere bıçaklı saldırı: 7 ölü, 12 yaralı

Şaanşi eyaletine bağlı Micı vilayetinde bir ortaokul çıkışında erkek olduğu belirtilen saldırgan öğrencilere bıçaklı saldırı düzenlendi. Google+

Doğu Türkistan’da 6 binden fazla Kazak Türkü tutuklandı, çocukları ise yetimhaneye gönderildi

Doğu Türkistan’da 6 binden fazla Kazak Türkü tutuklandı, çocukları ise yetimhaneye gönderildi Google+