Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Doğu Türkistan’da büyük zulüm! İşkenceden dolayı akli dengesini yitirenler var

Doğu Türkistan’da büyük zulüm! İşkenceden dolayı akli dengesini yitirenler var

Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan’daki kamplarda tutulan çok sayıda kişi gördükleri işkenceden dolayı akıl dengesini kaybetti.

Doğu Türkistan’da Çin zulmü artarak devam ediyor.

Çin güçlerinin zulmü altındaki Doğu Türkistan’da büyük bir insanlık dramı yaşanırken işkence altında tutulan çok sayıda kişi akli dengesini kaybetti.

Doğu Türkistanlı yerel kaynakların aktardığına göre Çin kamplarında işkenceye maruz kalan çok sayıda insanın gördükleri işkence sonrası psikolojisi bozuldu.

İşkenceler sonrası 20 kişinin akli dengesini kaybettiği öğrenildi.

milligazete.com.tr

x

Check Also

Urumçi Katliamı’nı Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız!

Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde Kızıl Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde insanlığı, insaniyetinden utandıracak düzeyde bir katliam gerçekleştirildi. Google+

GIYABİ CENAZE NAMAZINA DAVET

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da hapishanede şehit edilen din Alimi Abdulahad Barat Mahsum Hacim için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kılınacak. Merhum Doğu Türkistan halkı İçin tüm hayatı boyunca büyük hizmetler yapan, Doğu Türkistan halkının bekası yolundan Çok acı ve ıstıraplar çekmiş hapiste yatmış çok önemli şahsiyettir. 86 yaşındaki Abdulahad Barat Mahsumun şehit edilmesi özerine bu Cuma yanı 1 Haziran 2018 Fatih Camiinde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması yapılacaktır. Tüm duyarlı kardeşlerimizi ve dava arkadaşlarımızı bekliyoruz. Doğu Türkistan STKlar Birliği Platformu. Google+