Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Doğu Türkistan’da büyük zulüm! İşkenceden dolayı akli dengesini yitirenler var

Doğu Türkistan’da büyük zulüm! İşkenceden dolayı akli dengesini yitirenler var

Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan’daki kamplarda tutulan çok sayıda kişi gördükleri işkenceden dolayı akıl dengesini kaybetti.

Doğu Türkistan’da Çin zulmü artarak devam ediyor.

Çin güçlerinin zulmü altındaki Doğu Türkistan’da büyük bir insanlık dramı yaşanırken işkence altında tutulan çok sayıda kişi akli dengesini kaybetti.

Doğu Türkistanlı yerel kaynakların aktardığına göre Çin kamplarında işkenceye maruz kalan çok sayıda insanın gördükleri işkence sonrası psikolojisi bozuldu.

İşkenceler sonrası 20 kişinin akli dengesini kaybettiği öğrenildi.

milligazete.com.tr

x

Check Also

Genel Başkanımız Hidayet Oğuzhan İstişare toplantıda Doğu Türkistan meselesini anlattı

Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum kuruluşları İHAK’ın( İnsan Hakları ve Adalet Hareketi ) öncülüğünde Doğu Türkistan’da Çin Nazi Kampları meselesini değerlendirme İstişare Toplantısında bir araya geldi.   Her geçen gün Doğu Türkistan’dan sayısız şikâyetler geliyor son Doğu Türkistan’da da Çin yönetiminin onlarca senedir devam eden baskısına, Uygurların “Nazi kampları” diye isimlendirdiği kamplar eklenince, kayıtsız kalmanın vebali hepimizi tedirgin etmeye başladı. İHAK Merkezinde,İHH,uluslararası Hukukçular Birliği,TGTV, insan ve Medeniyet Hareketi, Hukukcular Derneği, Medeniyet İlim Kültür Dayanışma Derneği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Özgür Der, Doğu Türkistan Maarif Derneği , Doğu Türkistan Stklar Birliği,Uluslararası Müslüman Alimler Derneği, Ehli Sünnet Alimleri Birliği, Mazlum Der,  gibi ...

İDSB toplantısında Doğu Türkistan konusu dile getirildi

Cemiyetimizin de Üyesi olduğu İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin 24. Konsey Toplantısı Düsseldörf Almanya’da başlamıştır.  Google+