Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrencilerden AA’ya kutlama

Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrencilerden AA’ya kutlama

Kastamonu Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrenciler, Anadolu Ajansı’nın 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı üniversite öğrencileri, Anadolu Ajansı’nın (AA) 98. kuruluş yıldönümünükutladı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Kastamonu Belediyesi ve Okçular Vakfı iş birliğinde düzenlenen 6. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu Kastamonu Bölge Elemeleri etkinliklerine katılan, Kastamonu Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrenciler, Anadolu Ajansı’nın bayrağını açarak kurumun 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Azerbaycanlı öğrencilerden Maşallah Gözelov, AA’nın Türkiye’nin en köklü haber kuruluşu olduğunu belirterek, Türkiye’de Ajans’ın haberlerinden faydalandıklarını dile getirdi.

Gözelov, kurumun bölgede etkin habercilik yaptığını vurguladı.

Doğu Türkistanlı Meryem Kaşkarlı ise Anadolu Ajansı’nın yeni yaşını kutlayarak, “Türkiye ya da bir başka coğrafyadan haber alma ihtiyacı duyduğumda önce Anadolu Ajansı aklıma geliyor.” dedi.

Muhabir: Özgür Alantor AA

x

Check Also

Urumçi Katliamı’nı Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız!

Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde Kızıl Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde insanlığı, insaniyetinden utandıracak düzeyde bir katliam gerçekleştirildi. Google+

GIYABİ CENAZE NAMAZINA DAVET

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da hapishanede şehit edilen din Alimi Abdulahad Barat Mahsum Hacim için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kılınacak. Merhum Doğu Türkistan halkı İçin tüm hayatı boyunca büyük hizmetler yapan, Doğu Türkistan halkının bekası yolundan Çok acı ve ıstıraplar çekmiş hapiste yatmış çok önemli şahsiyettir. 86 yaşındaki Abdulahad Barat Mahsumun şehit edilmesi özerine bu Cuma yanı 1 Haziran 2018 Fatih Camiinde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması yapılacaktır. Tüm duyarlı kardeşlerimizi ve dava arkadaşlarımızı bekliyoruz. Doğu Türkistan STKlar Birliği Platformu. Google+