Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrencilerden AA’ya kutlama

Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrencilerden AA’ya kutlama

Kastamonu Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrenciler, Anadolu Ajansı’nın 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı üniversite öğrencileri, Anadolu Ajansı’nın (AA) 98. kuruluş yıldönümünükutladı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Kastamonu Belediyesi ve Okçular Vakfı iş birliğinde düzenlenen 6. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu Kastamonu Bölge Elemeleri etkinliklerine katılan, Kastamonu Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı ve Doğu Türkistanlı öğrenciler, Anadolu Ajansı’nın bayrağını açarak kurumun 98. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Azerbaycanlı öğrencilerden Maşallah Gözelov, AA’nın Türkiye’nin en köklü haber kuruluşu olduğunu belirterek, Türkiye’de Ajans’ın haberlerinden faydalandıklarını dile getirdi.

Gözelov, kurumun bölgede etkin habercilik yaptığını vurguladı.

Doğu Türkistanlı Meryem Kaşkarlı ise Anadolu Ajansı’nın yeni yaşını kutlayarak, “Türkiye ya da bir başka coğrafyadan haber alma ihtiyacı duyduğumda önce Anadolu Ajansı aklıma geliyor.” dedi.

Muhabir: Özgür Alantor AA

x

Check Also

Genel Başkanımız Hidayet Oğuzhan İstişare toplantıda Doğu Türkistan meselesini anlattı

Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum kuruluşları İHAK’ın( İnsan Hakları ve Adalet Hareketi ) öncülüğünde Doğu Türkistan’da Çin Nazi Kampları meselesini değerlendirme İstişare Toplantısında bir araya geldi.   Her geçen gün Doğu Türkistan’dan sayısız şikâyetler geliyor son Doğu Türkistan’da da Çin yönetiminin onlarca senedir devam eden baskısına, Uygurların “Nazi kampları” diye isimlendirdiği kamplar eklenince, kayıtsız kalmanın vebali hepimizi tedirgin etmeye başladı. İHAK Merkezinde,İHH,uluslararası Hukukçular Birliği,TGTV, insan ve Medeniyet Hareketi, Hukukcular Derneği, Medeniyet İlim Kültür Dayanışma Derneği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Özgür Der, Doğu Türkistan Maarif Derneği , Doğu Türkistan Stklar Birliği,Uluslararası Müslüman Alimler Derneği, Ehli Sünnet Alimleri Birliği, Mazlum Der,  gibi ...

İDSB toplantısında Doğu Türkistan konusu dile getirildi

Cemiyetimizin de Üyesi olduğu İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin 24. Konsey Toplantısı Düsseldörf Almanya’da başlamıştır.  Google+