Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Doğu Türkistan’ın Hoten vilayetine bağlı Keriye ilçesinin Siyek köyü 8. Guruptaki bir Uygur ailenin Ev ve 9 dönem çiftlik tarlasını gasıp edildiği belirtildi. Nedeni ise mezkûr ailenin bir oğlu devlet sınırı aşarak yurt dışına çıkması suç sayılmış ve onu cezalandırmak için u ailenin Ev ve 9 dönem çiftlik tarlasını gasıp etmekle cezalandırmış.

Görüntüdeki yazılı belge Çin yönetimi tarafından Uygur aileye gönderen karar ve uyarı olup yazıda, Ev, arsa ve 9 dönem tarlasına el konulduğu ile ilgi karar içeriyor ve 23-30 Mart tarihleri arası ev ve 9 dönem tarlayı yetkilere teslim etmesiyle ilgi uyara mühür basılmış ve ev sahibinin parmak izi bastırarak teslim etmiş.

Komünist Çin yönetimi Doğu Türkistan’daki işgali sürdürebilmek için Uygur Türkleri örene  her çeşit baskı ve işkenceler uygulamaktadır. Doğu Türkistan’ın asli sahipleri olan Uygur Türklerinin evleri ve arsa- tarlaların gasıp edilmesi yasa dışı suçtur, hırsızlıktır. Çinin bu yaptıkları hiçbir zaman kabul edilmez.   Diğer taraftan Çin yönetimi bölgenin demografik yapısını değiştirmek amacıyla Uygur Türklerinin arsaları gasıp ederek oraya göç eden Çinlileri yerleştiriyor. Bu aynı zamanda İsrail’in Filistin topraklarına Yahudileri göç ettirerek yerleştirmesine benziyor.

x

Check Also

Genel Başkanımız Hidayet Oğuzhan İstişare toplantıda Doğu Türkistan meselesini anlattı

Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum kuruluşları İHAK’ın( İnsan Hakları ve Adalet Hareketi ) öncülüğünde Doğu Türkistan’da Çin Nazi Kampları meselesini değerlendirme İstişare Toplantısında bir araya geldi.   Her geçen gün Doğu Türkistan’dan sayısız şikâyetler geliyor son Doğu Türkistan’da da Çin yönetiminin onlarca senedir devam eden baskısına, Uygurların “Nazi kampları” diye isimlendirdiği kamplar eklenince, kayıtsız kalmanın vebali hepimizi tedirgin etmeye başladı. İHAK Merkezinde,İHH,uluslararası Hukukçular Birliği,TGTV, insan ve Medeniyet Hareketi, Hukukcular Derneği, Medeniyet İlim Kültür Dayanışma Derneği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Özgür Der, Doğu Türkistan Maarif Derneği , Doğu Türkistan Stklar Birliği,Uluslararası Müslüman Alimler Derneği, Ehli Sünnet Alimleri Birliği, Mazlum Der,  gibi ...

İDSB toplantısında Doğu Türkistan konusu dile getirildi

Cemiyetimizin de Üyesi olduğu İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin 24. Konsey Toplantısı Düsseldörf Almanya’da başlamıştır.  Google+