Anasayfa » Haberler » Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Doğu Türkistan’ın Hoten vilayetine bağlı Keriye ilçesinin Siyek köyü 8. Guruptaki bir Uygur ailenin Ev ve 9 dönem çiftlik tarlasını gasıp edildiği belirtildi. Nedeni ise mezkûr ailenin bir oğlu devlet sınırı aşarak yurt dışına çıkması suç sayılmış ve onu cezalandırmak için u ailenin Ev ve 9 dönem çiftlik tarlasını gasıp etmekle cezalandırmış.

Görüntüdeki yazılı belge Çin yönetimi tarafından Uygur aileye gönderen karar ve uyarı olup yazıda, Ev, arsa ve 9 dönem tarlasına el konulduğu ile ilgi karar içeriyor ve 23-30 Mart tarihleri arası ev ve 9 dönem tarlayı yetkilere teslim etmesiyle ilgi uyara mühür basılmış ve ev sahibinin parmak izi bastırarak teslim etmiş.

Komünist Çin yönetimi Doğu Türkistan’daki işgali sürdürebilmek için Uygur Türkleri örene  her çeşit baskı ve işkenceler uygulamaktadır. Doğu Türkistan’ın asli sahipleri olan Uygur Türklerinin evleri ve arsa- tarlaların gasıp edilmesi yasa dışı suçtur, hırsızlıktır. Çinin bu yaptıkları hiçbir zaman kabul edilmez.   Diğer taraftan Çin yönetimi bölgenin demografik yapısını değiştirmek amacıyla Uygur Türklerinin arsaları gasıp ederek oraya göç eden Çinlileri yerleştiriyor. Bu aynı zamanda İsrail’in Filistin topraklarına Yahudileri göç ettirerek yerleştirmesine benziyor.

x

Check Also

Çin Komünist Partisi bölge sekreteri toplama kamplarına tepkiden tutuklandı

Çin Komünist Partisi bölge sekreteri toplama kamplarına tepkiden tutuklandı Google+

Doğu Türkistan Altayda Çinli yerleşimci zorba kazak kızına talip olunca olay oldu.

Doğu Türkistan Altayda Çinli yerleşimci zorba kazak kızına talip olunca olay oldu. Google+