Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Çin yönetimi Doğu Türkistan’dan yurt dışına çıkan Uygur Türklerinin mal varlıkları gasıp ediyor

Doğu Türkistan’ın Hoten vilayetine bağlı Keriye ilçesinin Siyek köyü 8. Guruptaki bir Uygur ailenin Ev ve 9 dönem çiftlik tarlasını gasıp edildiği belirtildi. Nedeni ise mezkûr ailenin bir oğlu devlet sınırı aşarak yurt dışına çıkması suç sayılmış ve onu cezalandırmak için u ailenin Ev ve 9 dönem çiftlik tarlasını gasıp etmekle cezalandırmış.

Görüntüdeki yazılı belge Çin yönetimi tarafından Uygur aileye gönderen karar ve uyarı olup yazıda, Ev, arsa ve 9 dönem tarlasına el konulduğu ile ilgi karar içeriyor ve 23-30 Mart tarihleri arası ev ve 9 dönem tarlayı yetkilere teslim etmesiyle ilgi uyara mühür basılmış ve ev sahibinin parmak izi bastırarak teslim etmiş.

Komünist Çin yönetimi Doğu Türkistan’daki işgali sürdürebilmek için Uygur Türkleri örene  her çeşit baskı ve işkenceler uygulamaktadır. Doğu Türkistan’ın asli sahipleri olan Uygur Türklerinin evleri ve arsa- tarlaların gasıp edilmesi yasa dışı suçtur, hırsızlıktır. Çinin bu yaptıkları hiçbir zaman kabul edilmez.   Diğer taraftan Çin yönetimi bölgenin demografik yapısını değiştirmek amacıyla Uygur Türklerinin arsaları gasıp ederek oraya göç eden Çinlileri yerleştiriyor. Bu aynı zamanda İsrail’in Filistin topraklarına Yahudileri göç ettirerek yerleştirmesine benziyor.

x

Check Also

Urumçi Katliamı’nı Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız!

Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde Kızıl Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde insanlığı, insaniyetinden utandıracak düzeyde bir katliam gerçekleştirildi. Google+

GIYABİ CENAZE NAMAZINA DAVET

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da hapishanede şehit edilen din Alimi Abdulahad Barat Mahsum Hacim için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kılınacak. Merhum Doğu Türkistan halkı İçin tüm hayatı boyunca büyük hizmetler yapan, Doğu Türkistan halkının bekası yolundan Çok acı ve ıstıraplar çekmiş hapiste yatmış çok önemli şahsiyettir. 86 yaşındaki Abdulahad Barat Mahsumun şehit edilmesi özerine bu Cuma yanı 1 Haziran 2018 Fatih Camiinde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması yapılacaktır. Tüm duyarlı kardeşlerimizi ve dava arkadaşlarımızı bekliyoruz. Doğu Türkistan STKlar Birliği Platformu. Google+