Anasayfa » Haberler » Dünya Türk Birliği Merkezinde Doğu Türkistan konusu

Dünya Türk Birliği Merkezinde Doğu Türkistan konusu

17 Şubat 2018 cumartesi günü, Dünya Türk Birliği Merkezi, Ankara Türk Tarih Kurumu konferans salonundaki tanıtım toplantısı yapıldı. toplantıya bazi Bakanlar, milletvekiller, Türk dünyasının onlarca konfederasyon, fedarasyon, ve dernek başkanlarının katıldı. toplantı  saat 14:30 – 18:30 kadar devam etti.
Doğu Türkistan’a temsilen konuşmacı olarak davet edilen  gazeteci yazar Mirkamil Kaşgarlı,  Doğu Türkistan’ın güncel durumu hakkında sunum yaptı. bu güzel toplantıda, Oğlu Mücahit Kaşgarlı de Şiir seslendirerek Doğu Türkistan’ın feryadına tercüman oldu.

bu konuda Fecebook sayfısında açıklama yapan Gazeteci yazar Mirkamil Kaşgarlı,  Doğu Türkistan konusu hakkında sunum yaptığı dolaysıla duyduğu memnuniyeti dile gettirek şöyle diyor: Bize bu önemli fırsatı sunan bu muhteşem buluşmayı organize eden “Birleşen Yürekler Derneği” başkanı ve her zaman Doğu Türkistan devasına omuz veren Sayın Yasemin Meydan Yeşilhisar ablamıza milletimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Yasemin Meydan Yeşilhisar ablamızdan Allah razı olsun, gücüne güç, sesine ses katsın inşallah.

x

Check Also

Uygur Türkü kadınlar 17 ülkede Çin’i protesto etti

Dünya Uygur Kurultayı’nın çağrısı ile Uygur kadınlar dünyanın dört bir yanında Çin’i protesto etti. Google+

Bir adım-bir ses Bir kadem-bir avaz Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği basın açıklaması

Saygıdeğer Basın Mensupları, kıymetli misafirler, Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği öncülüğünde tertip edilen bu yürüyüşe katıldığınız ve sesimizin duyulmasına verdiğiniz katkı dolayısıyla sizlere milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Google+