Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Dünya Türk Birliği Merkezinde Doğu Türkistan konusu

Dünya Türk Birliği Merkezinde Doğu Türkistan konusu

17 Şubat 2018 cumartesi günü, Dünya Türk Birliği Merkezi, Ankara Türk Tarih Kurumu konferans salonundaki tanıtım toplantısı yapıldı. toplantıya bazi Bakanlar, milletvekiller, Türk dünyasının onlarca konfederasyon, fedarasyon, ve dernek başkanlarının katıldı. toplantı  saat 14:30 – 18:30 kadar devam etti.
Doğu Türkistan’a temsilen konuşmacı olarak davet edilen  gazeteci yazar Mirkamil Kaşgarlı,  Doğu Türkistan’ın güncel durumu hakkında sunum yaptı. bu güzel toplantıda, Oğlu Mücahit Kaşgarlı de Şiir seslendirerek Doğu Türkistan’ın feryadına tercüman oldu.

bu konuda Fecebook sayfısında açıklama yapan Gazeteci yazar Mirkamil Kaşgarlı,  Doğu Türkistan konusu hakkında sunum yaptığı dolaysıla duyduğu memnuniyeti dile gettirek şöyle diyor: Bize bu önemli fırsatı sunan bu muhteşem buluşmayı organize eden “Birleşen Yürekler Derneği” başkanı ve her zaman Doğu Türkistan devasına omuz veren Sayın Yasemin Meydan Yeşilhisar ablamıza milletimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Yasemin Meydan Yeşilhisar ablamızdan Allah razı olsun, gücüne güç, sesine ses katsın inşallah.

x

Check Also

Genel Başkanımız Hidayet Oğuzhan İstişare toplantıda Doğu Türkistan meselesini anlattı

Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum kuruluşları İHAK’ın( İnsan Hakları ve Adalet Hareketi ) öncülüğünde Doğu Türkistan’da Çin Nazi Kampları meselesini değerlendirme İstişare Toplantısında bir araya geldi.   Her geçen gün Doğu Türkistan’dan sayısız şikâyetler geliyor son Doğu Türkistan’da da Çin yönetiminin onlarca senedir devam eden baskısına, Uygurların “Nazi kampları” diye isimlendirdiği kamplar eklenince, kayıtsız kalmanın vebali hepimizi tedirgin etmeye başladı. İHAK Merkezinde,İHH,uluslararası Hukukçular Birliği,TGTV, insan ve Medeniyet Hareketi, Hukukcular Derneği, Medeniyet İlim Kültür Dayanışma Derneği, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, Özgür Der, Doğu Türkistan Maarif Derneği , Doğu Türkistan Stklar Birliği,Uluslararası Müslüman Alimler Derneği, Ehli Sünnet Alimleri Birliği, Mazlum Der,  gibi ...

İDSB toplantısında Doğu Türkistan konusu dile getirildi

Cemiyetimizin de Üyesi olduğu İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin 24. Konsey Toplantısı Düsseldörf Almanya’da başlamıştır.  Google+