Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Doğu Türkistan asimile ediliyor

Doğu Türkistan asimile ediliyor

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da Müslümanlara dinini yaşama şansı tanınmazken, bölgeyi İslâm’dan uzaklaştırmak için her geçen gün yeni bir Çin zulmü icat ediliyor.

Sakal bırakmak, başörtüsü takmak, Kur’an-ı Kerim okumak ve namaz kılmanın bile yasak olduğu ülkede şimdi de Çinli iskân edilerek asimilasyon programı başlatıldı.

Doğu Türkistan’da Çin’in 1884’ten bu yana uzun yıllardır yürüttüğü asimile siyaseti ve polis devleti baskısı korkunç boyutlara ulaştı. Doğu Türkistan’ı olası bir direnişle kaybedeceğini düşünen ve bu yüzden baskıyı artıran Çin yönetimi, yaptığı zulmü meşrulaştırmak için masum Müslümanlara karşı “terör yaftasını” kullanıyor. Çin devleti Doğu Türkistan’da yapmış olduğu mezalime karşı dünyanın tepkisini çekmemek adına terör yaftasını propaganda aracı olarak kullanıyor. Aynı zamanda Doğu Türkistan’ın haklı çağrısını bastırmak için de dev bütçeler ortaya koyarak milyon dolarlar harcıyorlar.

SAHTE FİLM ÇEKTİKLERİ ORTAYA ÇIKTI

Çin istihbaratı, film çekme yalanıyla kandırdığı Uygur gençlerinin ellerine silah vererek dağlık alanlarda çektiği videoları “İşte bunlar Uygur teröristler” diye dünyaya lanse etti. Bu videoların sahte olduğu ortaya çıktı terörist Çin’in oyununu bütün dünya gördü.

HER MÜSLÜMAN EVE BİR ÇİNLİ!

Çin’in uyguladığı vicdansız baskılara yeni bir akıl almaz yöntem eklendi. “İslâm’dan uzak durun” propagandası yapan Pekin, şimdi Doğu Türkistan’da her Müslüman eve bir Çinli erkeği yerleştiriyor. Gayrimüslim bir Çinliyi evlere yerleştiren Çin buna da “Kardeşlik bağlarının geliştirilmesi” kılıfı uyduruyor! Amaç Doğu Türkistanlıları evlerinin içine kadar kontrol etmek. Evlere yerleştirilen bu kişilerin Çin istihbaratı ile ilişkili profesyonel kişiler olduğu da kanıtlı. Amaç Müslüman evine kâfirleri sokup bir çatışma ortamı çıkarmak ve olası bir çatışma durumunda Müslümanları hemen anarşist veya terörist ilan etmek.

Doğu Türkistan’da 1945 sonrası Çinli nüfus oranı yüzde iki buçuk iken resmi Çin kaynaklarına göre bu oran bugün yüzde 44 olduğu ifade ediliyor. Gerçek rakamın yüzde 50’nin üzerinde olduğu düşünülmektedir. Bölge nüfus bakımından asimile ediliyor.

kaynak: http://www.milligazete.com.tr/haber/1503670/dogu-turkistan-asimile-ediliyor

 

x

Check Also

DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİ: AĞLAMADIĞIMIZ BİR GÜN BİLE YOK!

Sistematik insan hakları ihlalleri suçlamalarıyla gündeme gelen Doğu Türkistan’da ki Müslüman Uygur Türklerinin çocuklarının yetimhanelere gönderildiği iddia ediliyor. Google+

Çin, Uygur asıllı enerji idaresi direktörünü gözaltına aldı

Çin Ulusal Enerji İdaresi Direktörü Uygur asıllı Nur Bekri, parti disiplin kuralları ve kanunları ihlal etmekle suçlanarak gözaltına alındı Google+