Uygur Türkleri
Anasayfa » Basın Açıklamaları » Şehit cenaze Duyuru

Şehit cenaze Duyuru

Allame Şeyh Muhammed Salih Hoca bütün ilmi çalışmaları ve teliflerini Çin rejiminin yasal izni ile yapmasına rağmen tutuklanarak hapishanede şehit edilmiştir.

Doğu Türkistan’da kuran Kerim’in ilk ve Tek Mealini yazan, çok sayıda eserleri olan ve aynı zamanda URUMÇİDE ilk ve son kez kurulan İslam Enstitüsünün Müdürlüğünü yapmış ve Dini Alimler içinde Aksakal olarak bilinen büyün Üstad Allame Şeyh Muhammed Salih DAMOLLAM yaklaşık bir buçuk ay önce ilerleyen yaşa rağmen Çin polisi tarafından gözaltına alınıp götürüldüğünden beri akibetinden haber alınamamıştı şimdi şehit olduğu haberi geldi. Allame Şeyh Muhammed Salih Hoca bütün ilmi çalışmaları ve teliflerini Çin rejiminin yasal izni ile yapmasına rağmen tutuklanarak hapishanede şehit edilmiştir.

Allame Şeyh Muhammed Salih Hacim 1936’da Doğu Türkistan’ın Artuş şehrinde dünyaya gelmiştir. MERHUMUN ŞEHADETİ İSLAM alemi için büyük bir kayıp olması ile birlikte tüm Doğu Türkistanlıları derinden yaralamıştır. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine Sabri cemil niyaz ediyoruz

GIYABİ CENAZE NAMAZI

MERHUM Allame Şeyh Muhammed Salih Hacim Salih Hacım için 2 Şubat 2018 Cuma günü Fatih Camii’nde ‘gıyabi cenaze namazı’ kılınacaktır.

x

Check Also

TÜRKİYEYE YAPILAN EKONOMİK SALDIRI KARŞISINDA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ.

TÜRKİYEYE YAPILAN  EKONOMİK SALDIRI KARŞISINDA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ. Google+

“ Doğu Türkistan Stklar Birliği “ Heyeti Ankara’da Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne ziyarette bulundu

Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşların Çatısı olan “ Doğu Türkistan Stklar Birliği “ Heyeti Ankara’da Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne ziyarette bulundu. Göç idaresi genel müdürü sayın Abdullah AYAZ ve Daire başkanı sayın Önder BAKAN beylerle görüştü. Mülakat esnasında Türkiye’deki uygur mühacirlerinin her türlü sıkıntıların dile getirdik, inşallah hayırla neticelenmesinler duacıyız. ziyaret sonunda plaketlerimizi takdim ettik. Google+