Anasayfa » Basın Açıklamaları » Şehit cenaze Duyuru

Şehit cenaze Duyuru

Allame Şeyh Muhammed Salih Hoca bütün ilmi çalışmaları ve teliflerini Çin rejiminin yasal izni ile yapmasına rağmen tutuklanarak hapishanede şehit edilmiştir.

Doğu Türkistan’da kuran Kerim’in ilk ve Tek Mealini yazan, çok sayıda eserleri olan ve aynı zamanda URUMÇİDE ilk ve son kez kurulan İslam Enstitüsünün Müdürlüğünü yapmış ve Dini Alimler içinde Aksakal olarak bilinen büyün Üstad Allame Şeyh Muhammed Salih DAMOLLAM yaklaşık bir buçuk ay önce ilerleyen yaşa rağmen Çin polisi tarafından gözaltına alınıp götürüldüğünden beri akibetinden haber alınamamıştı şimdi şehit olduğu haberi geldi. Allame Şeyh Muhammed Salih Hoca bütün ilmi çalışmaları ve teliflerini Çin rejiminin yasal izni ile yapmasına rağmen tutuklanarak hapishanede şehit edilmiştir.

Allame Şeyh Muhammed Salih Hacim 1936’da Doğu Türkistan’ın Artuş şehrinde dünyaya gelmiştir. MERHUMUN ŞEHADETİ İSLAM alemi için büyük bir kayıp olması ile birlikte tüm Doğu Türkistanlıları derinden yaralamıştır. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine Sabri cemil niyaz ediyoruz

GIYABİ CENAZE NAMAZI

MERHUM Allame Şeyh Muhammed Salih Hacim Salih Hacım için 2 Şubat 2018 Cuma günü Fatih Camii’nde ‘gıyabi cenaze namazı’ kılınacaktır.

x

Check Also

Çin Komünist Partisi bölge sekreteri toplama kamplarına tepkiden tutuklandı

Çin Komünist Partisi bölge sekreteri toplama kamplarına tepkiden tutuklandı Google+

Doğu Türkistan Altayda Çinli yerleşimci zorba kazak kızına talip olunca olay oldu.

Doğu Türkistan Altayda Çinli yerleşimci zorba kazak kızına talip olunca olay oldu. Google+