Uygur Türkleri
Anasayfa » Basın Açıklamaları » 500 Doğu Türkistanlı TSk’yi destekledi ve askerliğe baş vurdu

500 Doğu Türkistanlı TSk’yi destekledi ve askerliğe baş vurdu

500 Doğu Türkistanlı TSk’yi destekledi ve askerliğe baş vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terörist gruplara yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”nın ardından, İstanbul’da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı’na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu. Burada konuşan Doğu Türkistan Maarif Derneği Başkanı Hidayet Oğuzhan, “Doğu Türkistanlı muhacirler, şartsız Türk ordusuna destek vermek için vatani göreve taliptir” dedi.

konu ile ilgili basın açıklaması:

Saygıdeğer Basın Mensupları, değerli hemşerilerimiz…

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 19 Ocak 2018 tarihinde başlatmış olduğu Afrin Harekatı’na yönelik olarak bugün (22.01.2018) Zeytinburnun’da gerçekleştirmiş olduğumuz “Türk Ordusu ve Türk Devleti’nin yanındayız” mitingine katılımız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Son Kalemiz, medar-ı iftiharımız ikinci vatanımız Aziz Türkiye’mizin yanında olduğumuzu, gerekirse şartsız Türk Ordusunun yanında cepheye gitmekten bir an bile tereddüt etmeyeceğimizi, Devlet idarecilerimizin yanında olduğumuzu haykırmak istediğimiz bu günde sesimizi duyurmamıza verdiğiniz destek için güzide basınımız olarak sizlere, hafta içi mesai saatleri içerisinde olmasına rağmen mitingimizin gerçekleşmesinde bizleri yalnız bırakmayan Doğu Türkistanlı yurttaşlarımıza teşekkür ediyor, katılımınız ve destekleriniz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Ordumuzun bir neferinin burnu bile kanamadan muzaffer olacağına inancımız tamdır. En kısa zamanda terör örgütlerinin son neferinin dahi itlaf edileceğine inanıyor, sizleri Allah’a emanet ediyoruz.

Saygılarımızla

Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları

x

Check Also

TÜRKİYEYE YAPILAN EKONOMİK SALDIRI KARŞISINDA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ.

TÜRKİYEYE YAPILAN  EKONOMİK SALDIRI KARŞISINDA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ. Google+

9. yılında 5 Temmuz Urumçi Katliamı protesto ve basın açıklaması

Saygıdeğer Basın Mensupları, kıymetli misafirler, Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği öncülüğünde tertip edilen 9. yılında 5 Temmuz Urumçi Katliamı protesto ve basın açıklaması faaliyetimize katıldığınız ve sesimizin duyulmasına verdiğiniz katkı dolayısıyla sizlere milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Google+