Anasayfa » Faaliyetler » Doğu Türkistan Uygulama komitesi kurulsu

Doğu Türkistan Uygulama komitesi kurulsu

Doğu Türkistanlı Sivil Toplum Kuruluşları Doğu Türkistan’ın Her Geçen Gün Kötüleşen Durumu ile ilgili Genişletilmiş İstişare Toplantısı Düzenledi.

İstanbula’da faaliyet yürütmekte olan 8 Doğu Türkistanlı STK’lar son zamanlarda Çin rejiminin Doğu Türkistan’da arttırdığı zulmü ve baskıların dayanılmaz hale gelmesi ve buna karşın Türk İslam aleminin sessiz kalması nedeniyle Sıkıntıların Türkiye başta olmak üzere bütün Dünya genelinde Doğu Türkistan diasporasının ortak bir strateji ve dayanışma içerisinde somut icraatlara müracaat etmek ve Doğu Türkistan meselesini diasporanın bulunduğu bütün ülke ve bölgelerde gündeme getirmek toplumlar ve devletin alakadar olması ve sahiplenmesi için yapılacak bir takım çalışmaları müzakere etmek için genişletilmiş istişare toplantısı düzenledi.
Toplantıda bütün dernek ve vakıflar ortak alınan karar , plan ve projeleren hızlı ve etkili bir şekilde hayata geçmesini sağlamak için acil durum icraat Komisyonu kurdu.
Bütün Doğu Türkistanlı STK’lardan teşkil eden bu komisyon diasporadaki diğer STK’lar ile de temasa geçecek.

x

Check Also

Çin’de öğrencilere bıçaklı saldırı: 7 ölü, 12 yaralı

Şaanşi eyaletine bağlı Micı vilayetinde bir ortaokul çıkışında erkek olduğu belirtilen saldırgan öğrencilere bıçaklı saldırı düzenlendi. Google+

Dernek Başkanımız Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanımız Sayın Hidayet Oğuzhan’in Avustralya ziyareti devam ediyor Google+