Uygur Türkleri
Anasayfa » Makaleler » Çin’in 2050 planı: Şi Cinping 2050 Dünya’ya tamamen Hakim olmak

Çin’in 2050 planı: Şi Cinping 2050 Dünya’ya tamamen Hakim olmak

Çin’in 2050 planı: Şi Cinping 2050 Dünya’ya tamamen Hakim olma hedefini koydu.
2050 Çin hedeflerinin birde Doğu Türkistan kısmı var.
ÇKP seminerlerinde açıkça 2050’e kadar Doğu Türkistan / Uygur kavramının kalmayacağı ifade ediliyor.Doğu Türkistanlılar ya Çinlileşecek ya (sürgün ve katliamlarla) yok olacak.
Hali hazırda yürürlüğe giren uygulamalar.
– Uygurca dilinde eğitim yasak 
– Çinli yerleşim tam hız devam – Asimilasyon‬ için Çin kültürü dayatması ve Çinliler evlilik baskısı
– Doğu Türkistan genelinde “Çin Nazi kamplarında “ ıslah ve terbiye” sloganıyla milyonu aşkın kaşın erkek rehin.
– Doğu Türkistan’da bütün evlere hiç bir mukaddesatı olmayan ahlak ve insanlık değerleri olmayan Çinlileri zorunlu akraba olarak yerleştirilme.
Doğu Türkistan içinde halkımız lime lime olurken muhaceretteki Doğu Türkistan camiası da kaygı, endişe,ızdırap, öfke ve çaresizlik içinde bir çıkış arayışında pervane gibi her görünen ışığa kendini vurarak yaralanmaktadır.
Ya Rab bizlere Kendi katından bir hami ve yardımcı gönder!? Kimsenin gör(e)mediği ve alakadar ol(a)madığı bu öksüz topluluğa sen kendin sahip çık Allahım.

Hidayet OĞUZHAN

x

Check Also

Doğu Türkistan kanayan yaramız

İSLAM dünyasında huzurlu bir coğrafya biliyor musunuz? Her taraftan ahlar, feryatlar yükseliyor. Doğu Türkistan işkence ve zulümle anılan coğrafyalardan biri! Yüz yıllar var ki, burada yaşayan insanların yüzü gülmüyor. Onlar bizim hem dindaş; hem de soydaşlarımız. Google+

Çin’deki Filistin: Doğu Türkistan (1)

11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında birinci ağızdan dinlemiş olduklarım “gayri yeter” dedirterek şahidi olduğumuz siyasi zeminden ve seçim sürecinden uzaklaşmamı adeta salık verdi. Google+