Uygur Türkleri
Anasayfa » Makaleler » Çin’in 2050 planı: Şi Cinping 2050 Dünya’ya tamamen Hakim olmak

Çin’in 2050 planı: Şi Cinping 2050 Dünya’ya tamamen Hakim olmak

Çin’in 2050 planı: Şi Cinping 2050 Dünya’ya tamamen Hakim olma hedefini koydu.
2050 Çin hedeflerinin birde Doğu Türkistan kısmı var.
ÇKP seminerlerinde açıkça 2050’e kadar Doğu Türkistan / Uygur kavramının kalmayacağı ifade ediliyor.Doğu Türkistanlılar ya Çinlileşecek ya (sürgün ve katliamlarla) yok olacak.
Hali hazırda yürürlüğe giren uygulamalar.
– Uygurca dilinde eğitim yasak 
– Çinli yerleşim tam hız devam – Asimilasyon‬ için Çin kültürü dayatması ve Çinliler evlilik baskısı
– Doğu Türkistan genelinde “Çin Nazi kamplarında “ ıslah ve terbiye” sloganıyla milyonu aşkın kaşın erkek rehin.
– Doğu Türkistan’da bütün evlere hiç bir mukaddesatı olmayan ahlak ve insanlık değerleri olmayan Çinlileri zorunlu akraba olarak yerleştirilme.
Doğu Türkistan içinde halkımız lime lime olurken muhaceretteki Doğu Türkistan camiası da kaygı, endişe,ızdırap, öfke ve çaresizlik içinde bir çıkış arayışında pervane gibi her görünen ışığa kendini vurarak yaralanmaktadır.
Ya Rab bizlere Kendi katından bir hami ve yardımcı gönder!? Kimsenin gör(e)mediği ve alakadar ol(a)madığı bu öksüz topluluğa sen kendin sahip çık Allahım.

Hidayet OĞUZHAN

x

Check Also

Doğu Türkistan Coğrafyası ve önemi

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi Politikaları son yıllarda uluslararası bir boyut kazanmış, bölgede yaşayan Türklerin uğradığı ayrımcılık, baskı ve izolasyon tüm dünyanın izlediği bir hal almış durumda. Peki, Türkistan coğrafyasının önemi ve tarihten bu yana yaşananlar nelerdir? Haberimizde… Google+

Ya Türkistan neden ağlar

Ertuğrul KALAFAT Kırgızistan’da yapılan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin 6. Zirvesinde konuşan Recep Tayyip Erdoğan’ın Çırpınırdı Karadeniz türküsünü dinlerken Doğu Türkistan’da Çin zulmüne maruz kalan Uygur Türkleri için hüzünlenip bir damla gözyaşı dökmesini isterdim şahsen… Google+