Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Doğu Türkistan STK ları istişare toplantısı gerçekleşti

Doğu Türkistan STK ları istişare toplantısı gerçekleşti

Doğu Türkistan STK ları istişare toplantısı gerçekleşti

İstanbul’da Dünya Doğu Türkistanlılar İstişare Konseyi sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte istişare toplantısı düzenledi.

Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti başta olmak üzere Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet yürüten STK’ların ortak Platformu olan Dünya Doğu Türkistanlılar kardeşlik İstişare konseyi heyetince düzenlenen istişare toplantısında Doğu Türkistan mevcut durumu üzerine değerlendirme ve 2018 yılı için izlenecek yol hatırası üzerinde istişareler yapıldı.
Dünya genelindeki Doğu Türkistan STK’ları arasında stratejik ortaklık ve dayanışma içince yapılacak konular ile ilgili mutabakat sağlanarak önemli kararlarlar alındı.

x

Check Also

Urumçi Katliamı’nı Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız!

Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde Kızıl Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde insanlığı, insaniyetinden utandıracak düzeyde bir katliam gerçekleştirildi. Google+

GIYABİ CENAZE NAMAZINA DAVET

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da hapishanede şehit edilen din Alimi Abdulahad Barat Mahsum Hacim için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kılınacak. Merhum Doğu Türkistan halkı İçin tüm hayatı boyunca büyük hizmetler yapan, Doğu Türkistan halkının bekası yolundan Çok acı ve ıstıraplar çekmiş hapiste yatmış çok önemli şahsiyettir. 86 yaşındaki Abdulahad Barat Mahsumun şehit edilmesi özerine bu Cuma yanı 1 Haziran 2018 Fatih Camiinde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması yapılacaktır. Tüm duyarlı kardeşlerimizi ve dava arkadaşlarımızı bekliyoruz. Doğu Türkistan STKlar Birliği Platformu. Google+