Anasayfa » Haberler » Doğu Türkistan STK ları istişare toplantısı gerçekleşti

Doğu Türkistan STK ları istişare toplantısı gerçekleşti

Doğu Türkistan STK ları istişare toplantısı gerçekleşti

İstanbul’da Dünya Doğu Türkistanlılar İstişare Konseyi sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte istişare toplantısı düzenledi.

Doğu Türkistan Maarif Cemiyeti başta olmak üzere Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet yürüten STK’ların ortak Platformu olan Dünya Doğu Türkistanlılar kardeşlik İstişare konseyi heyetince düzenlenen istişare toplantısında Doğu Türkistan mevcut durumu üzerine değerlendirme ve 2018 yılı için izlenecek yol hatırası üzerinde istişareler yapıldı.
Dünya genelindeki Doğu Türkistan STK’ları arasında stratejik ortaklık ve dayanışma içince yapılacak konular ile ilgili mutabakat sağlanarak önemli kararlarlar alındı.

x

Check Also

“Çin! bir milyon Uygur tutsağı serbest bırak!”

“Çin! bir milyon Uygur tutsağı serbest bırak!” Başlatılan kampanyalara atılan imzalarla Birleşmiş Milletleri ve/veya yerel Hükumetleri harekete geçiren change.org’da Meşale Uygur Grubunca başlatılan yeni bir kampanyayla Çin Hükumetinin hapsettiği 1 milyon Uygur Türkü için harekete geçildi. Google+

Doğu Türkistan Uygulama komitesi kurulsu

Doğu Türkistanlı Sivil Toplum Kuruluşları Doğu Türkistan’ın Her Geçen Gün Kötüleşen Durumu ile ilgili Genişletilmiş İstişare Toplantısı Düzenledi. Google+