Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Yaşlı Müslüman kadına Komünizm marşı okuttular

Yaşlı Müslüman kadına Komünizm marşı okuttular

Çinli Yetkililerin işgal ettiği topraklardaki Müslüman azınlıklara yönelik ‘asimilasyon’ uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

DOAM adlı insan hakları kuruluşu tarafından yayınlanan bir videoda yaşlı bir Kazak kadının Çinli yetkililerin baskısı sonucunda Çin milli marşını söylediği görüldü.

Çin Yönetimi, söz konusu uygulamayı ‘Çinlileştirmek’ için yapıyor.

Videoda ayrıca ‘Çinlileştirilmek’ için sırada bekleyen diğer yaşlıKazak Müslüman erkek ve kadınların alkış çalarak ritim tutturulduğunu gösteren kareler var.

Çin, özellikle Türkistanlı Müslümanlara yönelik baskı politikalarıyla biliniyor. Müslümanlarca kutsal kabul edilen Ramazan ayında içki içmeye zorlanan Türkistanlılar, Muhammed, Usame ve Hamza gibi isimleri de çocuklarına veremiyorlar.

1949 yılında Çin tarafından işgal edilen Doğu Türkistan’da 25 milyon Müslüman Uygur yaşıyor. Kaynaklar işgalden bu yana yaşanan baskı veya yoksulluğa dayalı sistematik Çin politikası nedeniyle 10 milyon Müslüman Uygur’un hayatını kaybettiğini söylüyor.

Çin Hükumetinin Müslüman kadınlara tesettürü yasaklamasının ardından şapka giymeye başlayan Doğu Türkistanlılara uygulanan yeni yaptırımlar arasında şapka yasağı da var.

Erkeklerin sakal bırakması ve gençlerin oruç tutmasının yasak olduğu Doğu Türkistan’da Hacca gitmek de Çin Yönetiminin yasaklar listesi arasında yer alıyor.

Çin Milli Marşı Ne Söyler?

Kalkın! Köle olmak istemeyen insanlar!

Etimizle, kanımızla yeni Çin Şeddimizi inşa edelim!

Çin Ulusu, en tehlikeli bir döneme geldi.

Herkes son kükreyişe zorlanıyor.

Kalkın! Kalkın! Kalkın!

Onbinlerimiz tek bir yürek,

Gözümüz kapalı düşman topu üzerine ileri!

Gözümüz kapalı düşman topu üzerine ileri!

İleri! İleri! İleri!

asyanınsesi 

x

Check Also

Urumçi Katliamı’nı Unutmadık, Unutmayacağız ve Unutturmayacağız!

Tarihler 5 Temmuz 2009’u gösterdiğinde Kızıl Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi şehrinde insanlığı, insaniyetinden utandıracak düzeyde bir katliam gerçekleştirildi. Google+

GIYABİ CENAZE NAMAZINA DAVET

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da hapishanede şehit edilen din Alimi Abdulahad Barat Mahsum Hacim için İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kılınacak. Merhum Doğu Türkistan halkı İçin tüm hayatı boyunca büyük hizmetler yapan, Doğu Türkistan halkının bekası yolundan Çok acı ve ıstıraplar çekmiş hapiste yatmış çok önemli şahsiyettir. 86 yaşındaki Abdulahad Barat Mahsumun şehit edilmesi özerine bu Cuma yanı 1 Haziran 2018 Fatih Camiinde Cuma namazından sonra gıyabi cenaze namazı kılınıp ardından basın açıklaması yapılacaktır. Tüm duyarlı kardeşlerimizi ve dava arkadaşlarımızı bekliyoruz. Doğu Türkistan STKlar Birliği Platformu. Google+