Uygur Türkleri
Anasayfa » Haberler » Yaşlı Müslüman kadına Komünizm marşı okuttular

Yaşlı Müslüman kadına Komünizm marşı okuttular

Çinli Yetkililerin işgal ettiği topraklardaki Müslüman azınlıklara yönelik ‘asimilasyon’ uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

DOAM adlı insan hakları kuruluşu tarafından yayınlanan bir videoda yaşlı bir Kazak kadının Çinli yetkililerin baskısı sonucunda Çin milli marşını söylediği görüldü.

Çin Yönetimi, söz konusu uygulamayı ‘Çinlileştirmek’ için yapıyor.

Videoda ayrıca ‘Çinlileştirilmek’ için sırada bekleyen diğer yaşlıKazak Müslüman erkek ve kadınların alkış çalarak ritim tutturulduğunu gösteren kareler var.

Çin, özellikle Türkistanlı Müslümanlara yönelik baskı politikalarıyla biliniyor. Müslümanlarca kutsal kabul edilen Ramazan ayında içki içmeye zorlanan Türkistanlılar, Muhammed, Usame ve Hamza gibi isimleri de çocuklarına veremiyorlar.

1949 yılında Çin tarafından işgal edilen Doğu Türkistan’da 25 milyon Müslüman Uygur yaşıyor. Kaynaklar işgalden bu yana yaşanan baskı veya yoksulluğa dayalı sistematik Çin politikası nedeniyle 10 milyon Müslüman Uygur’un hayatını kaybettiğini söylüyor.

Çin Hükumetinin Müslüman kadınlara tesettürü yasaklamasının ardından şapka giymeye başlayan Doğu Türkistanlılara uygulanan yeni yaptırımlar arasında şapka yasağı da var.

Erkeklerin sakal bırakması ve gençlerin oruç tutmasının yasak olduğu Doğu Türkistan’da Hacca gitmek de Çin Yönetiminin yasaklar listesi arasında yer alıyor.

Çin Milli Marşı Ne Söyler?

Kalkın! Köle olmak istemeyen insanlar!

Etimizle, kanımızla yeni Çin Şeddimizi inşa edelim!

Çin Ulusu, en tehlikeli bir döneme geldi.

Herkes son kükreyişe zorlanıyor.

Kalkın! Kalkın! Kalkın!

Onbinlerimiz tek bir yürek,

Gözümüz kapalı düşman topu üzerine ileri!

Gözümüz kapalı düşman topu üzerine ileri!

İleri! İleri! İleri!

asyanınsesi 

x

Check Also

Çin’in Uygur Türkleri’ni zorla tuttuğu kamplar yasalaştı

Çin işgal altındaki Doğu Türkistan’da  Çin’in Uygur Türkleri’ni keyfi gözaltılarla zorla tuttuğu gözetim kampları yasallaştı. Google+

Malezya Başbakanı: Doğu Türkistanlılar herhangi bir yanlış yapmadığı için serbest kaldı

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Çin’in tüm baskılarına rağmen bu ülkeye iade edilmeyerek geçen hafta serbest bırakılan 11 Uygur Türkü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Google+